(8 382) 51230

gimnazija@lsg.lt

Vilniaus g. 69

LT-19121 Širvintos

07:00 - 17:00

Pirmadienis - Penktadienis

Pamokų laikas

1. 8.00-8.45

2. 8.55-9.40

3. 9.50-10.35

4. 11.00-11.45

5. 12.10-12.55

6. 13.05-13.50

7. 13.55-14.40

8. 14.45-15.30

(8 382) 51230

gimnazija@lsg.lt

Vilniaus g. 69

LT-19121 Širvintos

08:00 - 17:00

Pirmadienis - Penktadienis

„Padrąsinti. Įkvėpti. Palaikyti“

Susitikimas su Pauliumi Ambrazevičiumi

Gegužės 8 d., po trijų pamokų gimnazistai skubėjo į aktų salę, kur vyko ketvirtasis ir paskutinis projekto „Padrąsinti. Įkvėpti. Palaikyti“ susitikimas. Svečiavosi Paulius Ambrazevičius, vienas žinomiausių šių dienų Lietuvos humoristų, „Humoro klubo“ narys, viktorinų, protmūšių organizatorius bei dalyvis, vertėjas,  rašytojas, didelis futbolo, krepšinio ir knygų mėgėjas.

Paulius vaikystėje svajojo tapti policininku, vėliau, pradėjęs žaisti krepšinį, norėjo tapti krepšinio žvaigžde. „Ūgio, talento ir darbštumo neturėjau, todėl supratau, kad netapsiu krepšinio žvaigžde“, – sakė pašnekovas. Veterinaru, kaip tėtis, būti nenorėjo, o mamos – farmacininkės – profesija buvo „visai nieko“. Išlaikęs abitūros egzaminus, įstojo į Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutą ir įgijo bakalauro laipsnį. Šios studijos suteikė visapusišką išsilavinimą, todėl Paulius niekada nėra pasakęs: „neturiu ką veikti“. Niekada nelaukė pasiūlymo iš šalies. Jis yra įvairiausių idėjų generatorius.

Svečias atsakė į gimnazistų klausimus apie darbą televizijoje, apie tai, ką jis veikia šiuo metu, ar nevargina aplinkinių dėmesys? Neliko nepastebėtos ir tatuiruotės. Nuaidėjus skambučiui, daugelis skubėjo  nusifotografuoti su Pauliumi.

Projekto „Drąsinkime ateitį“ koordinatorė Rita Česonienė

 


„Jeigu širdis šaukia, bėkit paskui ją!“

 

Balandžio 25 d. gimnazijoje vyko trečiasis projekto „Padrąsinti. Įkvėpti. Palaikyti“ susitikimas. Svečiavosi Gabija Siurbytė – kino ir reklamų prodiuserė bei aktorė, UAB „Dansu“ vadovė. Viešnia papasakojo gimnazistams  savo sėkmės istoriją, kuri yra labai marga. Paauglystėje patyrusi patyčias, sugebėjo „nenuleisti rankų“ ir susirado sau įdomią veiklą. Dar mokykloje svajojusi tapti aktore, tėvų ir aplinkinių buvo perkalbėta. Baigusi mokyklą Gabija įgijo verslo vadybos žinių, o aktorinius sugebėjimus (susitaupiusi pinigų) ugdė Niujorke. Grįžusi į Lietuvą, įstojo į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją. Aktoriai, ypač jauni, dar tik kopiantys į šlovės Olimpą, nepelnytai lieka „nustumti į antrą planą”. Taip nutiko ir Gabijai. Daug kartų teko išgirsti „ne“, daug kartų ji „krito“ ir sugebėjo „atsikelti“.

Viešnia mokiniams kartojo, jeigu „širdis šaukia, bėkit paskui ją“, jeigu nesiseka, nesustokit.

Tikimės, kad tokie susitikimai įkvėps „nenuleisti rankų“ dėl dalyko, apie kurį nėra nė dienos, kad nepagalvotumėte.

Projekto „Drąsinkime ateitį“ koordinatorė Rita Česonienė

 


Būk išskirtiniu!

 

Kovo 31 dieną, gimnazijos aktų salėje vyko projekto „Padrąsinti. Įkvėpti. Palaikyti“ susitikimas su Lietuvos kariuomenės viešųjų ryšių karininku, kpt. Pavelu Lukjanovu. Svečias neagitavo tarnauti kariuomenėje ir nekalbėjo apie kareivių gyvenimą. Susitikimas buvo skirtas pokalbiams apie gyvenimą, apie motyvaciją… Gyvenime, norint ko nors pasiekti, reikia „peržengti per save“. Tai aktualu ir jaunam ir suaugusiam. Pašnekovas akcentavo, kad kiekvienas esame savo likimo kalvis, kiekvienas esame unikalus ir ypatingas. Jeigu sunku siekti tikslo vienam, pasikviesk draugą, ieškok palaikymo, bus lengviau.

Jaunimo siekiai dideli! Raskite stiprybės „peržengti per save“, įveikti sunkumus, barjerus, nekritikuokite kitų, bet imkite ir patys tai padarykite. Nebūkite žuvų tuntais vandenyno platybėse, būkit išskirtiniais!

Projekto „Drąsinkime ateitį“ koordinatorė Rita Česonienė

Daugiau nuotraukų

 


Projekto „Padrąsinti. Įkvėpti. Palaikyti“ pirmasis susitikimas

Iš 900 šalies mokyklų pateiktų paraiškų buvo atsirinkta 60! Mūsų gimnazija – jų tarpe! Iki gegužės kas mėnesį atvažiuos į gimnaziją po žinomą Lietuvos žmogų – nuo valstybės vadovų iki TV laidų vedėjų, verslininkų ir ekonomistų. Ir visa tai dėlkampanijos „Už saugią Lietuvą“ ambasadoriaus žurnalisto Andriaus Tapino inicijuoto projekto „Padrąsinti. Įkvėpti. Palaikyti“.Projekto tikslas – kad į svečius atvykę žinomi žmonės, papasakoję savo sėkmės istorijas, moksleivius bei vietos gyventojus padrąsintų, įkvėptų ir palaikytų siekiant svajonių bei tikslų.

„Kas yra patriotiškumas? Mano galva, tai – bendruomeniškumas“,- taip teigė kovo 7 d. su gimnazistais bei mokytojais susitikęs Danielius Lupshitzas. Tai Vilniuje gimęs ir augęs, 2000 m. palikęs Vilnių ir išvykęs į Izraelį pašnekovas. Ten 13 metų atitarnavo kariuomenėje. O dabar jis –greitojo reagavimo antiteroristinio būrio pėstininkas savanoris, Vilniaus miesto mero visuomeninis patarėjas, verslininkas.

Tokie ir panašūs susitikimai, tikimės, padės ugdyti mokinių dorovines, pilietines, tautines, patriotines nuostatas, stiprinti mokymosi motyvaciją, gilinti atsakomybės jausmą, įtvirtinti moralines vertybes, skatinti asmenybės raišką.

Rita Česonienė, ekonomikos mokytoja metodika, projekto koordinatorė gimnazijoje

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Archyvai