+370 640 96117

gimnazija(eta)lsg.lt

Vilniaus g. 69

LT-19121 Širvintos

07:00 - 17:00

Pirmadienis - Penktadienis

Pamokų laikas

1. 8.00-8.45

2. 8.55-9.40

3. 9.50-10.35

4. 11.00-11.45

5. 12.05-12.50

6. 13.00-13.45

7. 13.55-14.40

8. 14.50-15.35

(8 382) 51230

gimnazija@lsg.lt

Vilniaus g. 69

LT-19121 Širvintos

08:00 - 17:00

Pirmadienis - Penktadienis

Kolektyvinės sutarties projektas

ŠIRVINTŲ LAURYNO STUOKOS-GUCEVIČIAUS GIMNAZIJA

PRITARTA

Širvintų Lauryno Stuokos–Gucevičiaus

gimnazijos darbuotojų susirinkime

2014-………-………

KOLEKTYVINĖ DARBO SUTARTIS (PROJEKTAS)

2014-…….. -……….

Širvintos

1. BENDROJI DALIS

1.1. Kolektyvinė sutartis pasirašoma tarp Šalių (DK 60 str.): Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos, registruotos adresu: Širvintos, Vilniaus g. 69, įmonės kodas 190360892, (toliau – Gimnazijos), kaip Darbdavio, atstovaujamos direktorės Audronės Buzienės, ir LŠDPS Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos profesinės organizacijos, (toliau – Organizacijos), kaip Darbuotojų kolektyvo, atstovaujamo Gimnazijos profesinės organizacijos pirmininko Romualdo Mikalajūno. Abi šalys įsipareigoja tarpusavio santykius grįsti demokratiniais lygiavertės partnerystės ir viešumo principais. Kilus konfliktinėms situacijoms, ginčams darbo klausimais, kai pažeidžiami darbuotojo interesai, šalys įsipareigoja juos spręsti abiems šalims dalyvaujant ir geranoriškai bendradarbiaujant, derybų keliu, išsaugant abipusę pagarbą ir pasitikėjimą, laikantis Lietuvos Respublikos įstatymų, darbo ginčai sprendžiami laikantis Lietuvos Respublikos Darbo Kodekso.

1.2. Šios Kolektyvinės sutarties tikslas yra sudaryti sąlygas darniai gimnazijos bendruomenės veiklai, siekti aukštesnio įvairių kategorijų darbuotojų darbo užmokesčio, darbo saugos ir kitų darbo sąlygų lygio, nei numatyta LR įstatymuose, taip pat užtikrinti jiems didesnes darbo ir socialines garantijas.

1.3. Šalių santykiai ir sutarties turinys remiasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos Darbo kodeksu, Lietuvos Respublikos švietimo darbuotojų  profesinių sąjungų ir kitais įstatymais bei poįstatyminiais, kitais norminiais teisės aktais, Tarptautinės darbo organizacijos konvencijomis, kitais Lietuvos Respublikos ratifikuotais tarptautiniais dokumentais, gimnazijos nuostatais ir darbo tvarkos taisyklėmis.

1.4. Kolektyvinė sutartis įsigalioja nuo jos pasirašymo dienos ir galioja iki naujos sutarties pasirašymo. Ji yra privaloma Darbdaviui ir visiems gimnazijoje dirbantiems darbuotojams. Susitarimo pasirašymo dieną privaloma sudaryti bendrą komisiją susitarimo vykdymui kontroliuoti (po tris narius iš šalių).

1.5. Kolektyvinė sutartis bei jos priedai gali būti keičiami Organizacijos ir Darbdavio susitarimu. Šalių atstovų pageidavimai ir pasiūlymai dėl Kolektyvinės sutarties keitimo apsvarstomi ir suderinami per 15 dienų. Keičiant sutartį bei jos priedus, jei tai nustato mažesnes darbo, socialines garantijas, nei nustato ši sutartis, tokie pakeitimai įsigalioja, tik gavus 2/3 darbuotojų pritarimą. Sutarties pakeitimai ir papildymai įforminami kaip Kolektyvinės sutarties priedai tokia pačia tvarka kaip ir Kolektyvinė sutartis.

1.6. Kolektyvinė sutartis gali būti nutraukiama vienos iš šalių iniciatyva arba šalių susitarimu, jei nuo sutarties pasirašymo praėjo ne mažiau kaip šeši mėnesiai. Darbdavys ir Profesinė organizacija turi teisę vienašališkai nutraukti Kolektyvinę sutartį, apie tai įspėję vieni kitus ne mažiau kaip prieš tris mėnesius, tik tuo atveju jei tolimesnis Kolektyvinės sutarties galiojimas grėstų gimnazijos  sutartinių įsipareigojimų vykdymui bei turtiniams interesams.

1.7. Kolektyvinės sutarties vykdymas tikrinamas Darbdavio ir Organizacijos įgaliotų atstovų susirinkime 2 kartus per metus (gegužės ir spalio mėn.) arba dažniau, jeigu to pageidauja viena iš šalių. Šalių atstovai kartą per metus (spalio mėn.) atsiskaito darbuotojų susirinkimui, kaip vykdoma Kolektyvinė sutartis. Šalių atstovai įsipareigoja vieną kartą per tris mėnesius rengti bendrus pasitarimus gimnazijos veiklos klausimais (susirinkimai įtraukiami į gimnazijos mėnesio veiklos planą). Papildomi pasitarimai rengiami esant reikalui ir/ar pageidaujant vienai iš šalių.

1.8. Nesutarimai ir ginčai, kylantys tarp šalių vedant derybas, sudarant ir vykdant Kolektyvinę sutartį, nagrinėjami LR Darbo kodekso XIX skyriaus (59-67 str.) nustatyta tvarka, o ginčai tarp atskirų darbuotojų ir Darbdavio dėl šios sutarties nevykdymo ar netinkamo vykdymo sprendžiami  LR Darbo kodekso X skyriaus (68-85 str.) nustatyta tvarka ir Lietuvos Respublikos kolektyvinių ginčų reguliavimo įstatymu. Šalys pripažįsta gimnazijos darbuotojų Organizacijai galimybę imtis kraštutinių priemonių, įskaitant ir streiką, jeigu visos kitos teisinės priemonės, sprendžiant ginčą, neduoda laukiamų rezultatų. Gimnazijos administracija įsipareigoja į pateiktas Organizacijos raštiškas pretenzijas dėl Kolektyvinės sutarties vykdymo per 7 dienas pateikti motyvuotą atsakymą raštu. Jei reikalingas išsamus tyrimas, atsakymas pateikiamas per 30 kalendorinių darbo dienų.

1.9. Darbdavys įsipareigoja per 30 dienų nuo rašytinio Organizacijos komiteto  prašymo gavimo dienos pateikti  Organizacijai oficialią  informaciją apie:

1.9.1. Gimnazijos vystymosi ir pertvarkymo planus.

1.9.2. Darbuotojų užimtumą.

1.9.3. Darbo laiką.

1.9.4. Darbų saugą: nelaimingų atsitikimų darbe atvejų skaičių, nelaimingų atsitikimų kompensavimo išlaidas, darbo sąlygų pagerinimą.

1.9.5. Kitą informaciją, susijusią su darbo santykiais ir gimnazijos veikla.

2. DARBO SUTARČIŲ SUDARYMAS, KEITIMAS IR NUTRAUKIMAS

2.1. Darbuotojai priimami į darbą ir atleidžiami laikantis  LR Darbo kodekso reikalavimų.

2.2. Gimnazijos direktorius, prieš priimdamas į darbą naujus mokytojus ir kitus darbuotojus, atsižvelgdamas į tos pačios specialybės kitų pedagogų ar darbuotojų darbo krūvius, informuoja Organizaciją apie būsimo darbuotojo darbo krūvį, darbo apmokėjimo sąlygas, derina priėmimą, atsižvelgia į pateiktas argumentuotas pastabas.

2.3. Pokalbyje su pretendentais dirbti gimnazijoje turi teisę dalyvauti Organizacijos atstovas stebėtojo teisėmis. Organizacija raštu informuojama apie atrankos laiką ir vietą.

2.4. Sudaromos sąlygos gimnazijos pedagogams ir kitiems darbuotojams (jei jie pageidauja) užimti laisvas darbo vietas, turint atitinkamą kvalifikaciją.

2.5. Sudarydamas darbo sutartį, gimnazijos direktorius privalo supažindinti priimamą dirbti asmenį su jo būsimomis darbo sąlygomis, darbo tvarkos taisyklėmis, kitais galiojančiais aktais, reglamentuojančiais jo darbą, pasirašytinai.

2.6. Su Kolektyvine sutartimi priimamą darbuotoją supažindina Organizacija.

2.7. Visus darbo sutarčių sąlygų keitimo klausimus darbuotojui pageidaujant gimnazijos direktorius derina su Organizacija.

2.8. Mažinant darbuotojų skaičių, gimnazijos direktorius įsipareigoja apie kiekvieną konkretų atvejį informuoti Organizaciją ne vėliau kaip prieš 2 mėnesius. Pirmenybės teisė likti darbe nustatoma  vadovaujantis LR Darbo kodekso 135 str. nuostatomis. Taip pat pirmenybės teisę likti darbe turi:

2.8.1. Profesinės sąjungos nariai.

2.8.2. Asmenys, kurių šeimose nėra savarankišką uždarbį gaunančių narių.

2.9. Darbdavys savo iniciatyva negali atleisti iš darbo Organizacijos nario be Organizacijos sutikimo. Darbdavys, prašydamas Organizacijos sutikimo atleisti darbuotoją, turi pateikti visą motyvuotą ir detalizuotą informaciją.

2.10. Terminuota sutartis sudaroma vadovaujantis LR Darbo kodekso ( 109 str.).

2.11. Mokytojų, klasės vadovų ir kitų darbuotojų pareigybių aprašymus ar nuostatus tvirtina gimnazijos direktorius, suderinęs su Organizacijos komitetu.

2.12. Gimnazijos Direktoriumi gali dirbti asmuo, atitinkantis  Švietimo įstaigų vadovų skyrimo tvarką bei turintis gimnazijos bendruomenės narių susirinkimo pritarimą ir pasitikėjimą.

2.13. Organizacijos nariams, atleistiems iš darbo dėl jų išrinkimo į renkamąsias pareigas organizacijoje, pasibaigus renkamųjų pareigų įgaliojimams, suteikiamas pirmesnis darbas, o jeigu jo nėra – kitas lygiavertis darbas toje pačioje arba darbuotojo sutikimu kitoje rajono  švietimo įstaigoje.

3. DARBO SĄLYGOS IR DARBO ORGANIZAVIMAS

3.1. Organizacija įsipareigoja atstovauti savo narių interesams, vadovaujantis LR Darbo kodeksu ir kitais dokumentais:

– Sprendžiant iškilusius darbo ginčus tarp direktoriaus ir dirbančiojo.

– Pasirašant darbo sutartis tarp darbdavio ir naujai priimto darbuotojo.

– Sprendžiant darbo sąlygų keitimą darbuotojui.

3.2. Pamokų krūvio paskirstymo projektą mokytojai aptaria gimnazijos dalykų metodinėse grupėse ir pateikia gimnazijos administracijai ne vėliau kaip iki birželio 15 d. Prireikus, Organizacijos komitetas tarpininkauja sprendžiant  ginčus. Darbo krūvis, patvirtintas gimnazijos direktoriaus iki rugsėjo 15 d., turi būti stabilus visus mokslo metus. Jis gali būti  koreguojamas kartą per pusmetį tik išimtiniais atvejais: kai sumažėja klasių komplektų, mokinių skaičius laikinosiose, neformaliojo švietimo grupėse. Mažėjant klasių komplektų skaičiui, mokytojų darbo krūvis perskirstomas, atsižvelgiant į metodinių grupių pasiūlymus.

3.3. Gimnazijos direktorius ir Organizacijos pirmininkas susitaria dėl tolesnio darbuotojų, gaunančių senatvės pensiją, darbo krūvio, prioritetą teikiant darbingo amžiaus darbuotojų sulygto darbo krūvio užtikrinimui, atsižvelgdami į gimnazijos galimybes (mokinių skaičių). Didesnis darbo krūvis skiriamas darbingo amžiaus darbuotojams.

3.4. Darbdavys įsipareigoja mokėti mokytojams darbo užmokestį, nustatytą Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro įsakymu „Dėl švietimo įstaigos darbuotojų ir kitų pedagoginių darbuotojų darbo apmokėjimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ ir kitais galiojančiais teisės aktais. Mokytojų tarifinių atlygių koeficientus nustato gimnazijos direktorius, suderinęs su Organizacija.

3.5. Nepilnas darbo krūvis (mažiau nei 18 kontaktinių valandų) skiriamas tik gavus raštišką darbuotojo sutikimą.

3.6. Gimnazijos administracija  negali reikalauti iš darbuotojo atlikti darbų, kurie nenumatyti pareigybės aprašymuose ar pareigybiniuose nuostatuose.

3.7. Rekomenduojama, kad mokytojas, pradėjęs dirbti su klase, šiuos mokinius mokytų ir ugdytų visus mokslo metus.

3.8. Darbuotojas, pageidaujantis dalyvauti kvalifikacijos tobulinimo kursuose prieš tris darbo dienas pateikia prašymą gimnazijos direktoriui. Grįžęs iš kursų, į raštinę pristato finansinius dokumentus.

3.9. Organizacijos įgaliotam atstovui leidžiama susipažinti su visais reikiamais dokumentais ir dalyvauti mokyklos atestacijos komisijos posėdyje, kuriame svarstomas Organizacijos nario atestavimo klausimas.

4. DARBO UŽMOKESČIO IR ORGANIZACINIAI KLAUSIMAI

4.1. Darbdavys  rūpinasi, kad darbuotojams būtų laiku išmokamas  mėnesinis darbo užmokestis. Darbuotojams darbo užmokestis mokamas du kartus per mėnesį: iki einamojo mėnesio 25 dienos ir iki kito mėnesio 10 dienos. Darbuotojų prašymu, darbo užmokestis gali būti mokamas kartą per mėnesį. Atsiskaitymo lapeliai darbuotojams įteikiami asmeniškai. Jei išmokėjimas sutampa su švenčių ar poilsio dienomis, tai išmokama anksčiau. Atlyginimas mokamas pervedant  pinigus į darbuotojo nurodytą banko sąskaitą. Avanso dydis nustatomas individualiu darbuotojo ir buhalterijos darbuotojo susitarimu iki rugsėjo 15 dienos, bet negali būti didesnis už išmokamą atlyginimą.

4.2. Laiku nesumokėjus darbo užmokesčio ar kitų su darbo santykiais susijusių išmokų, skaičiuojami ir kartu su atlyginimu išmokami įstatymu nustatyto dydžio delspinigiai LR Darbo kodekso 207 str.

4.3. Darbo užmokestis už kasmetines atostogas mokamas ne vėliau kaip prieš tris kalendorines dienas iki kasmetinių atostogų pradžios. Jeigu darbuotojui priklausantis darbo užmokestis nustatytu laiku nesumokamas ne dėl darbuotojo kaltės, kasmetinės atostogos pratęsiamos tiek dienų, kiek buvo delsiama sumokėti darbo užmokestį, ir už pratęstą laiką mokama kaip už kasmetines atostogas LR Darbo kodekso 176 str. 2 punktas.

4.4. Šalys susitaria, kad darbuotojams sudaromos sąlygos kelti kvalifikaciją 5 dienas per vienerius mokslo metus. Leidžiama vykti į pasirinktus kursus, seminarus, paliekant vidutinį darbo užmokestį. Darbuotojams, kuriems gimnazija yra pagrindinė darbovietė, kompensuojamos visos su kvalifikacijos kėlimu susijusios išlaidos (komandiruotės dienpinigių, nakvynės ir kelionės išlaidos, kvalifikacijos renginio mokestis). Mokytojams rekomenduojama dalyvauti kvalifikacijos kėlimo renginiuose, kurie atitinka gimnazijos starateginius tikslus, apmokant iš Mokinio krepšelyje kvalifikacijai skirtų lėšų.

4.5. Darbdavys įsipareigoja mokytojui arba kitam darbuotojui sergant, keliant kvalifikaciją, organizuoti dėstomų dalykų ir kitų darbų pavadavimą, apmokant pavaduojančiam.

4.6. Pedagoginiams darbuotojams:

4.6.1. Mokama, o nesant tokiai galimybei, atliktą darbą kompensuoti laisvomis dienomis mokinių atostogų metu ar pridedama prie kasmetinių atostogų, atsižvelgiant į darbuotojo pageidavimus, už papildomai atliekamus direktoriaus įsakymu įformintus darbus, jei šie darbai nepatvirtinti už papildomai skiriamas valandas:

4.6.1.1. už darbą mokyklinėse dalykinėse olimpiadose, vykdant bandomuosius egzaminus,

4.6.1.2. už renginių, kurie numatyti gimnazijos veiklos plane, organizavimą ir/ar vedimą,

4.6.1.3. už viršvalandinį darbą įskaitų, brandos egzaminų ir PUPP vykdymo ir vertinimo komisijose,

4.6.1.4. už pažintinių-mokomųjų ekskursijų organizavimą,

4.6.1.5. už gimnazijos mokinių lydėjimą į rajono, regiono ir  respublikinius renginius,

4.6.1.6. už mokytojų tarybos posėdžių protokolavimą, darbą mokytojų metodinėje taryboje, gimnazijos taryboje ir kitus papildomus darbus, neviršijant darbo užmokesčio fondo.

4.6.1.7. už paskirtą kitą nepaminėtą papildomą darbą ir darbą įvairiose darbo grupėse, pedagogų atestacijos komisijoje.

4.6.2. Už budėjimą pertraukų metu atlyginama suteikiant 4 poilsio dienas per mokslo metus mokinių atostogų metu arba  kasmetinių atostogų metu, išimtinais atvejais – darbuotojui reikalingu metu.

4.6.3. Už budėjimą gimnazijos renginiuose, diskotekose, darbo, poilsio ir švenčių dienomis.

4.6.4. Už gimnazijos tarybos, metodinės tarybos, metodinės grupės bei atestacijos komisijos, profsąjungos komiteto pirmininko ir sekretoriaus funkcijų atlikimą mokama, esant sutaupytam darbo užmokesčio fondui  kalendorinių metų gale.

4.6.5. Pedagogui pateikus prašymą raštu, už  išvardintus darbus įsakymu gali būti suteikiamos poilsio dienos einamąjį mėnesį, mokinių atostogų metu arba prieš/po kasmetinių atostogų.

4.7. Priedų ir priemokų dydį, neviršydamas darbo užmokesčio fondo, nustato gimnazijos direktorius, suderinęs su Organizacijos komitetu.

4.8. Darbdavys be darbuotojo sutikimo neturi teisės reikalauti tų darbų atlikimo, kurie nenumatyti pareiginiuose nuostatuose ar pareigybės aprašymuose. Už darbą poilsio arba švenčių dienomis, jeigu jis nenumatytas pagal grafiką, mokama ne mažiau negu dvigubai arba, darbuotojui pageidaujant, kompensuojama suteikiant darbuotojui per mėnesį kitą poilsio dieną arba tą dieną pridedant prie kasmetinių atostogų.

4.9. Įsakymų dėl apmokėjimo ir vienkartinių priemokų už atliktus papildomus darbus kopijos pateikiamos Organizacijos komitetui.

4.10. Sudarant pamokų tvarkaraštį pagal galimybes atsižvelgiama į metodines rekomendacijas ir  mokytojų pageidavimus, pirmenybę suteikiant darbuotojams, kuriems gimnazija yra pagrindinė darbovietė. Pamokų tvarkaraštis derinamas su profesinės organizacijos komitetu. Gimnazijos administracijos atstovas pedagoginio darbo krūvio projektą prieš vasaros atostogų pradžią derina su mokytojais, dalyvaujant Organizacijos atstovams.

4.11. Papildomas (nekontaktines) valandas, laiką, skirtą netiesioginiam darbui su mokiniais, (pasirengimas pamokoms, darbų taisymas, dokumentų tvarkymas, lankomumo apskaita, pranešimų elektroniniu paštu ar TAMO rašymas ir siuntimas tėvams, administracijai, pedagoginė savišvieta ir kt.), mokytojai atlieka savo nuožiūra ir gali dirbti jiems priimtinoje vietoje – bibliotekoje, namuose ar kitur. Pagal LR Darbo kodekso 260 st. 1 dalį darbdavys turi užtikrinti, kad kiekvienam darbuotojui būtų sudarytos tinkamos, saugios ir sveikatai nekenksmingos darbo sąlygos, ne tik tiesioginio, bet ir netiesioginio darbo su mokiniais metu.

4.12. Tarifikaciją tvirtina gimnazijos direktorius suderinęs su steigėju ir Organizacijos atstovu. Pedagoginio darbo krūvis turi būti stabilus per visus mokslo metus ir koreguojamas tik išimtinais atvejais, apie tai prieš mėnesį pranešus pedagogui ir  Organizacijos komitetui.

4.13. Mokytojų, turinčių mažiau kaip 21 kontaktinę valandą, pageidavimu, suteikiama laisva nuo pamokų diena. Esant būtinybei, mokytojas gali būti pakviestas per laisvą nuo pamokų dieną vaduoti kolegos ar atlikti kitus darbus, iš anksto suderinus apmokėjimą.

4.14. Darbdavys, skirdamas mokytoją pavaduoti pamokas jo laisvu laiku, įsipareigoja mokėti pavaduojančiajam mokytojui pagal jo turimą kvalifikacinę kategoriją 100% jo darbo užmokesčio. Pavaduojančiajam mokytojui, kai pavadavimas vyksta jo darbo grafike nustatytu laiku, mokėti 50% jo darbo užmokesčio. (LR DK 197 str.1 d.).

4.15. Darbuotojui, greta savo pareigų atliekančiam laikinai nesančio darbuotojo darbą arba nuolatinai sugretinus dvejas pareigas, mokama 50 proc. nesančio darbuotojo pareiginio atlyginimo priedas. Negalima vienu metu pavaduoti daugiau kaip vieno darbuotojo. LR DK 114 str.

4.16. Darbuotojų kasmetinių atostogų grafikas sudaromas iki birželio 1 dienos atsižvelgiant į darbuotojų pageidavimus, derinant darbuotojo ir darbovietės interesus.

4.17. Trys laisvos kalendorinės dienos, gavus darbuotojo prašymą, suteikiamos tuokiantis, šeimoje gimus vaikui, laidojant pirmos eilės giminaitį (tėvus, vaikus, brolius, seseris, sutuoktinius, sutuoktinių tėvus), ir nemažiau kaip viena kalendorinė diena vykti pas gydytojus, laidojant ne pirmos eilės giminaitį ar kitais darbuotojui labai svarbiais atvejais.  Kolektyvo narių susitarimu pamokos vedamos, išlaikant tam darbuotojui atlyginimo vidurkį.

4.18. Gimnazijos administracija suteikia iki 14 d. kasmetines atostogas rugsėjo-birželio mėn. ir nemokamas atostogas dėl darbuotojams svarbių priežasčių šalims susitarus. LR DK 184 str.

4.19. Darbuotojams, auginantiems vaiką invalidą iki aštuoniolikos metų arba du vaikus iki dvylikos metų, jei jiems nesuteikta laisva nuo pamokų diena, suteikiama viena papildoma poilsio diena per mėnesį (arba sutrumpinamas darbo laikas dviem valandomis per savaitę), o auginantiems tris arba daugiau vaikų iki dvylikos metų – dvi dienos per mėnesį (arba atitinkamai sutrumpinamas darbo laikas keturiomis valandomis per savaitę), mokant darbuotojui jo vidutinį darbo užmokestį. Darbuotojo pageidavimu papildomos poilsio dienos gali būti suteikiamos mokinių atostogų metu ar prieš/po kasmetinių atostogų.

4.20. Ugdomojo proceso stebėsena vykdoma pagal gimnazijos direktoriaus patvirtintą gimnazijos ugdomosios veiklos stebėsenos aprašą. Gavus mokinių tėvų skundą raštu – operatyviai reaguoti į gautą informaciją, informuojant  pedagogą ir  Organizacijos komitetą.

4.21. Jei vairuotojas sutinka ir raštu patvirtina, gali dirbti apmokamą viršvalandinį darbą LR DK 152 str.

4.22. Klasių vadovams tarifikuojamų valandų skyrimo principai ir jų skaičius tvirtinami, suderinus su Organizacijos komitetu iki rugsėjo 10 d. arba antrojo pusmečio pabaigoje, turint pakankamai mokymosi lėšų.

4.23. Apmokėjimas prastovos metu:

4.23.1. Prastovos ne dėl darbuotojo kaltės metu, kai pamokos nevyksta dėl šalčio, karantino paskelbimo atveju, mokamas tos(tų) dienos(ų) darbuotojo darbo užmokestis, pagal patvirtintą tarifikaciją ir Darbo laiko apskaitos žiniaraštį.

4.23.2. Darbuotojams siūloma dirbti kitą (įvairiose komisijose, darbo grupėse, tarybose, rengti projektus bei kt.) darbą pagal jo profesiją, specialybę, kvalifikaciją, kurį jis galėtų dirbti nepakenkdamas savo sveikatai su darbdaviu suderintoje vietoje.

4.24. Darbdavys įsipareigoja apmokėti kelionės išlaidas vykti pas mokinį, jei jam skirtas namų mokymas, pateikiant patvirtinančius dokumentus, užpildant nustatytą formą.

4.25. Gimnazijos darbuotojams sėkmingai užbaigus kalendorinius metus ir esant sutaupytų darbo užmokesčio fondo lėšų, gali būti išmokamos vienkartinės priemokos.

4.26. Jeigu yra Organizacijos nario prašymas, darbdavys privalo kiekvieną mėnesį išskaičiuoti iš profesinės sąjungos nario darbo užmokesčio 0,5% nuo priskaičiuotų pajamų nario mokestį ir pervesti jį į profesinės sąjungos sąskaitą.

4.27. Per vienerius mokslo metus leisti atestuotis (kelti kvalifikacinę kategoriją) 5 darbuotojams eiliškumo tvarka pagal pareiškimų padavimo datą, turint reikiamų lėšų.

4.28. Šalys susitaria, kad kai kurios priemonės (pernelyg didelis mokinių skaičius klasėse, kai kuriems mokytojams darbo krūvio didinimas, nepagrįstas mokytojų ignoravimas deleguojant darbui rajoninėse komisijose ir kt.) nesuderinamos su švietimo tikslais ir yra žalingos vaikams bei pedagogams, ir sieks, kad tokios priemonės būtų šalinamos.

5. PAMOKŲ (UGDOMOSIOS VEIKLOS) STEBĖJIMO IR VERTINIMO TVARKA

5.1. Ugdomosios veiklos stebėsena vykdoma pagal gimnazijos direktoriaus patvirtintą gimnazijos ugdomosios veiklos stebėsenos aprašą.

5.2. Stebėjimas ir vertinimas ne pagal grafiką vykdomas esant raštiškiems tėvų, mokinių ar mokytojų skundams, su kuriais gali susipažinti darbuotojų atstovai.

6. TEISINIS DARBO SANTYKIŲ PAGRINDAS. SOCIALINĖS PARTNERYSTĖS IR BENDRADARBIAVIMO PLĖTRA

6.1. Gimnazijos  administracija įsipareigoja:

6.1.1. Mokytojų kambario informacijos lentoje skirti vietą darbuotojų Organizacijos  komiteto informacijai.

6.1.2. Rūpintis gimnazijos intelektualiniais, materialiniais ir finansiniais ištekliais, operatyviai reaguoti į iškilusias problemas.

6.1.3. Ne vėliau kaip prieš dvi savaites informuoti darbuotojų profesinės organizacijos komitetą apie numatomus einamojo remonto darbus, kad Organizacijos atstovai galėtų dalyvauti konsultacijose ir pateikti savo siūlymus. Sprendžiant atliekamų remonto darbų prioritetus ir eiliškumą, derinti su profesinės sąjungos komitetu.

6.1.4. Lėšų taupymo klausimus, išlaidų sąmatos sudarymą derinti su Organizacijos komitetu. Kartą per ketvirtį paskelbti apie biudžeto lėšų, spec. lėšų, paramos (2 proc.) lėšų panaudojimą ir likutį.

6.1.5. Apie biudžeto išlaidų vykdymo sąmatoje iš vieno straipsnio į kitą perkeliamas lėšas informuoti Organizacijos komitetą, pateikiant  gimnazijos direktoriaus įsakymų kopijas.

6.1.6. Gimnazijos veiklą tikrinusių institucijų medžiagą bei išvadas viešai skelbti mokytojų kambaryje, šios medžiagos kopijas pateikti visoms savivaldos institucijoms.

6.2. Gimnazijos darbuotojų Organizacija  įsipareigoja:

6.2.1. Bendradarbiauti su gimnazijos administracija, siekiant, kad kolektyvo nariai sąžiningai vykdytų pareigybių aprašymuose numatytas funkcijas, nepažeidinėtų darbo drausmės ir gimnazijos darbo tvarkos taisyklių.

6.2.2. Prisidėti rengiant norminius dokumentus, reguliuojančius darbo ir socialinius bei ekonominius santykius, ir siekti, kad juos įgyvendinant būtų atsižvelgiama į darbuotojų interesus.

6.2.3. Teikti siūlymus lėšų taupymo ir efektyvaus naudojimo klausimais.

6.3. Sutarties šalys padeda rengti keliones gimnazijos darbuotojams po savo šalį ir į užsienį bendradarbiavimo, profesinio tobulėjimo ir kultūriniais klausimais.

6.4. Šalys susitaria, kad Organizacijos komiteto pirmininkas arba Organizacijos komiteto deleguotas asmuo stebėtojo teisėmis gali dalyvauti Gimnazijos tarybos posėdžiuose.

7. DARBO SAUGA

7.1. Gimnazijos administracija įsipareigoja:

7.1.1. Organizuoti darbo saugą vadovaujantis Lietuvos Respublikos norminiais dokumentais.

7.1.2. Nuolat kontroliuoti darbo saugos būklę gimnazijoje ir pagal galimybes  ją gerinti.

7.1.3. Informuoti darbuotojus apie Lietuvos Respublikos norminius dokumentus darbo saugos klausimais.

7.1.4. Darbdavys negali reikalauti, kad darbuotojai apmokėtų už darbo metu sunaudotą elektros energiją, patalpų šildymą, kitas komunalines paslaugas.

7.1.5. Nenaudoti psichologinio smurto darbe, neskatinti emocinio diskomforto, tiesiogiai veikiant žmogaus savijautą, nuotaiką, santykius ir sveikatą.

7.2. Organizacija įsipareigoja:

7.2.1. Visuomeniniais pagrindais kontroliuoti darbo saugos būklę gimnazijoje ir įstatymų numatyta tvarka reikalauti šalinti trūkumus.

7.2.2. Ginti darbuotojų teises turėti sveikas ir saugias darbo sąlygas, ginti nukentėjusiųjų materialines teises (jei pretenzijos pagrįstos LR įstatymais).

7.3. Maitinimo paslaugas teikiantys ir techninio personalo darbuotojai aprūpinami darbo drabužiais, asmeninėmis bei kolektyvinėmis apsaugos priemonėmis pagal patvirtintas normas, o asmens higienos priemonėmis (muilu, rankšluosčiais ir kt.) – pagal ūkvedžio pateiktus ir Gimnazijos direktoriaus patvirtintus sąrašus ir normas.

7.4. Maitinimo paslaugas teikiantys ir techniniai darbuotojai darbo drabužius ir kabinetų užuolaidas skalbia Gimnazijoje.

7.5. Susidėvėję darbo drabužiai keičiami naujais esant galimybei pagal surašytą aktą.

8. DARBUOTOJŲ UŽIMTUMO GARANTIJOS

8.1. Gimnazija administracija įsipareigoja:

8.1.1. Nevykdyti  darbuotojų atleidimo bei ekonomiškai ir socialiai nepagrįsto darbuotojų ir darbo vietų mažinimo be Organizacijos sutikimo.LR DK 22 str. 6 punktas.

8.1.2. Atleidžiant darbuotoją  vadovautis   LR DK 129 ir 130  straipsniais.

8.1.3. Tvirtinant darbuotojų tarnybinio atlyginimo ir tarifinio atlygio koeficientus, derinti su Organizacijos komitetu.

8.1.4. Priimant į darbą naujus darbuotojus, konsultuotis su Organizacijos komitetu. Nesudaryti darbo sutarčių su naujais mokytojais, jei dėl to būtų pažeistos dirbančiųjų mokytojų teisės.

8.1.5. Atleidžiant darbuotojus dėl sumažėjusių klasių komplektų skaičiaus, valomo ploto, vadovautis  LR Darbo kodekso 131 str. straipsniu. LR Darbo kodekso 135 str. 5 pirmenybės teisė būti paliktam dirbti, kai mažinamas darbuotojų skaičius numatoma:

– darbingo amžiaus asmenims, turintiems didesnį nepertraukiamą darbo stažą šioje darbovietėje;

– asmenims, kurie į Gimnaziją priimti dirbti perkėlimo tvarka, pertvarkant Širvintų miesto mokyklų tinklą (DK 30 str. 4 dalis);

– darbuotojai, turintys teisę į DK ir kituose įstatymuose numatytas garantijas;

– neįgalieji – LR Invalidų socialinės integracijos įstatymo (Žin., 2004, Nr. 83-298) numatyta tvarka.

– Dirbantys pagrindinėse pareigose.

8.2. Organizacija įsipareigoja:

8.2.1. Tausoti gimnazijos turtą, bendros paskirties ir darbo patalpas, prietaisus ir įrangą, racionaliai ir taupiai naudoti elektros ir šilumos energiją, medžiagas, vandenį ir kitus išteklius.

8.2.2. Kontroliuoti kompensacijų išmokėjimą praradusiems darbą.

8.2.3. Neišbraukti iš Organizacijos įskaitos atleistų darbuotojų tol, kol jie neįsidarbins, bet ne ilgiau kaip vienerius metus.

8.3. Šalys susitaria, kad gimnazijos administracijos iniciatyva nutraukiant darbo sutartį su Organizacijos nariu, visus atvejus iš anksto derinti su Organizacijos komitetu ( LR DK 130 str.).

9. PROFESINĖS ORGANIZACIJOS IR JOS AKTYVO TEISINĖS GARANTIJOS

9.1. Gimnazijos administracija įsipareigoja:

9.1.1. Sudaryti sąlygas Organizacijos komiteto nariams (iki 7 d.d.) ir jų vadovams (iki 15 d.d. per metus) dalyvauti profsąjungų suvažiavimuose, konferencijose, tarybų posėdžiuose bei profesinės sąjungos organizuojamuose kursuose ir kituose renginiuose, paliekant vidutinį darbo užmokestį.

9.1.2. Pagal esamas galimybes sudaryti sąlygas Organizacijos komiteto veiklai (nemokamai suteikti patalpas, ryšių priemones, transportą, kopijavimo techniką). Esant galimybei teikti ir kitokią paramą.

9.1.3. Už profsąjunginį darbą tarifikuoti gimnazijos Organizacijos pirmininkui 2 val., jo pavaduotojui 1 val. iš kitiems darbams skirtų lėšų (ŠMM ir LŠDPS susitarimas 2002-02-19 2 d. 4.5 p.)

9.1.4. Apmokėti komandiruotės išlaidas Organizacijos atstovams vykstantiems į LŠDPS organizuojamus posėdžius ir pasitarimus.

9.2. Organizacijos komitetas įsipareigoja:

9.2.1. Teikti kolektyvui informaciją darbo, socialinio draudimo, užmokesčio, susitarimo, kolektyvinės sutarties  pasirašymu, socialiniais, ekonominiais  bei teisės klausimais.

9.2.2. Išsamiai supažindinti administracijos atstovus (vadovus) su profesinės sąjungos tikslais, uždaviniais.

9.2.3. Padėti gimnazijos vadovams įgyvendinti priemones kolektyvo socialiniams poreikiams tenkinti, darbo drausmei stiprinti, efektyviam gimnazijos darbui užtikrinti, laikantis LR įstatymų, gimnazijos nuostatų ir darbo tvarkos taisyklių.

9.2.4. Deleguoti Organizacijos atstovą į mokytojų ir  kitų specialistų atestacijos komisiją.

9.2.5. Suderinęs su Darbdaviu, Organizacijos  komitetas 2 kartus per metus gali šaukti visuotinius Organizacijos narių susirinkimus darbo metu (ne pamokų laiku).

9.2.6. Bet kokių pasiūlymų ar nesutarimų dėl Kolektyvinės sutarties vykdymo atveju Organizacijos  komitetas ir Darbdavys įsipareigoja konsultuotis ir gera valia nagrinėti iškilusias problemas.

9.2.7. Organizacijos komitetas įsipareigoja netrikdyti ritmingo gimnazijos darbo piketais ir kitomis akcijomis, nukreiptomis prieš Darbdavį, jeigu Darbdavys vykdo Kolektyvinės sutarties įsipareigojimus.

9.2.8. Organizacijos komiteto nariai savo veiklą vykdo ne savo darbo metu.

10. DARBUOTOJŲ POILSIO, GYDYMOSI IR SOCIALINIŲ KLAUSIMŲ SPRENDIMAS

10.1.Gimnazijos  Organizacijos komitetas kartu su Mokytojų kolektyvo taryba dalyvauja:

10.1.1. Organizuojant gimnazijos darbuotojų kolektyvines pažintines – poilsines keliones šalyje ir užsienyje.

10.1.2. Organizuojant metines šventes darbuotojams (Mokytojo dienos, senųjų metų palydėjimo, Kalėdiniai renginiai).

10.1.3. Organizuojant išvykas į šalies teatrus.

10.2. Gimnazijos administracija įsipareigoja:

10.2.1. Padėti organizuoti gimnazijos darbuotojų poilsį (skiriant transportą ir kt.).

10.2.2. Darbuotojams dėl sunkios materialinės būklės, dėl sunkios ligos ar traumos darbe, šeimos narių mirties, stichinės nelaimės ar turto netekimo, atsižvelgiant į darbuotojo ar profesinės sąjungos prašymą ir pateiktus atitinkamus tai patvirtinančius dokumentus, suteikti iki 4 MMA materialinę paramą, esant sutaupytų darbo užmokesčio fondų lėšų.

10.2.3. Apmokėti už pedagogų sveikatos patikrinimą įstatymų numatyta tvarka.

10.2.4. Metų gale, esant sutaupytų darbo užmokesčio lėšų, darbuotojams skatinti skirti vienkartinius priedus pagal patvirtinto darbuotojų skatinimo tvarkos aprašo nuostatas. Šis skatinimas neskiriamas darbuotojams, kurie per paskutinius 12 mėnesių pažeidė darbo drausmę. Konkrečius mokėjimų dydžius, skatinant darbuotojus, nustato direkcinė taryba, suderinusi su Organizacijos komitetu.

10.2.5. Aprūpinti gimnazijos pedagogus kanceliarinėmis prekėmis (esant lėšų), patarnaujantį personalą, reikiamomis priemonėmis.

11. DARBO IR POILSIO LAIKO ORGANIZAVIMAS

11.1. Visi su darbo ir poilsio laiko apskaita susiję klausimai, nustatomi gimnazijos darbo tvarkos taisyklėse. Darbo tvarkos taisyklės bei jų pakeitimai turi būti suderinti su Organizacija.

11.2. Tvarkaraščiai, atostogų grafikai, darbo tvarkos taisyklės, darbuotojų darbą reglamentuojančios tvarkos, derinamos su Organizacijos komitetu. Suderinimui skiriamos ne daugiau kaip 7 dienos.

11.3. Kalendorinių metų pabaigoje esant sutaupytų darbo užmokesčio fondo lėšų, gali būti išmokamos vienkartinės priemokos už metinius darbo rezultatus pagal patvirtintą aprašą.

11.4. Darbuotojas neturi teisės be darbdavio ar jo įgalioto asmens sutikimo savavališkai keisti darbo grafiko, pamokų ir konsultacijų tvarkaraščio ar savo darbo pavesti kitam asmeniui.

11.5. Darbdavys du kartus per metus raštu supažindina Organizaciją su gimnazijos biudžeto, įskaitant ir specialiąsias lėšas, vykdymu.

11.6. Socialinis pedagogas, psichologas, specialusis pedagogas ir kiti specialistai dirba pagal  gimnazijos direktoriaus patvirtintus pareigybės aprašymus ir darbo grafikus. Darbdavys negali savo nuožiūra vieno pagalbos mokiniui specialisto kontroliuoti daugiau negu kito.

11.7 Mokinių atostogų metu (rudenį, žiemą, pavasarį) darbo laiką pedagogai gali tvarkyti savo nuožiūra ne gimnazijoje: kelti kvalifikaciją, vykdyti metodinę veiklą, skirti laiką savišvietai, studijuoti dalykinę literatūrą, tvarkyti dokumentaciją ir kt.

12. INFORMAVIMAS IR KONSULTAVIMAS

12.1. Darbuotojai turi teisę į informavimą ir konsultavimą.

12.2. Visą informaciją, susijusią su darbo santykiais, darbdavys pateikia profesinei organizacijai.

12.3. Konsultavimas reiškia diskusijas tarp darbuotojų atstovų bei darbdavio dėl tam tikrų susitarimų ar bendrų sprendimų priėmimų.

12.4. Informavimas ir konsultavimas apima:

– Informaciją apie dabartinę ir būsimą gimnazijos veiklą ir jos ekonominę bei finansinę padėtį.

– Informaciją apie esamą darbo santykių būklę, struktūrą ir galimus užimtumo pokyčius;

– Informaciją apie numatomas naudoti priemones tuo atveju kai galimas darbuotojų skaičiaus mažinimas.

– Kitą informaciją susijusią su darbo santykiais ir gimnazijos veikla, jei ši informacija nėra laikoma valstybine paslaptimi.

12.5. Informacijos pateikimo bei konsultavimo sąlygos ir tvarka nustatoma kolektyvinėse sutartyse.

12.6. Organizacija veikia vadovaudamasi LR Profesinių sąjungų įstatymu.

12.7. Pasirašydamas Kolektyvinę sutartį Darbdavys pripažįsta Organizaciją lygiaverčiu partneriu, išreiškiančiu gimnazijos darbuotojų teisėtus interesus, įgyvendinant šią sutartį.

 

2014 m. ………………….. mėn…………d.

 

Šalių parašai

 

Darbdavio vardu                                                           Darbuotojų kolektyvo vardu

 

………………………………………                                         …………………………………………..

Gimnazijos  direktorė                                                    Profesinės organizacijos pirmininkas

Audronė Buzienė                                                          Romualdas Mikalajūnas

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujausi įrašai
Archyvai