(8 382) 51230

gimnazija@lsg.lt

Vilniaus g. 69

LT-19121 Širvintos

07:00 - 17:00

Pirmadienis - Penktadienis

Pamokų laikas

1. 8.00-8.45

2. 8.55-9.40

3. 9.50-10.35

4. 11.00-11.45

5. 12.10-12.55

6. 13.05-13.50

7. 13.55-14.40

8. 14.45-15.30

(8 382) 51230

gimnazija@lsg.lt

Vilniaus g. 69

LT-19121 Širvintos

08:00 - 17:00

Pirmadienis - Penktadienis

Gimnazijos 73-iosios laidos abiturientams

Sveiki, visi čia susirinkę,

savo kalbą skiriu Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos 73-iosios  laidos abiturientams. Mielieji, Jums teko labai rimti išbandymai: karantino vienatvė, akademinio nesąžiningumo gundymai, savarankiškas mokymosi laiko planavimas, atsakymų į klausimus, kaip nenuskęsti tingėjimo jūroje, neužsilikti komfortiškoje snaudulio žemėje, ieškojimas.

Šie sudėtingi mokslo metai gimnazijai buvo kaip dovana. Tam, kad dar labiau atsiskleistume patys sau ir vieni kitiems. Po šių mokslo metų tikrai nebūsime tokie, kokie buvome iki dabar, nepriklausomai nuo to, kokia kryptimi pasisuks gimnazijos gyvenimas. Gimnaziją šiais mokslo metais norėčiau palyginti su paukščiu, kuriam kažkas pakirpo sparnus. Lyg ir gražiai atrodome, gal net gražiau nei įprastai, bet … per mažai džiaugiamės, svajojame, kuriame, planuojame. Pabuvome situacijoje, kurioje mums labai svarbūs sprendimai buvo priimti be mūsų. Viena vertus, tai labai patogu. Jeigu kažkas nepavyks, tai mes nieko dėti. Kita vertus, jeigu tu nedalyvauji sprendimų priėmime, tai ir atsakomybės už tai, kas bus, neprisiimi. Norėčiau abiturientams palinkėti neprarasti tikėjimo, kad gyvename laisvoje demokratinėje visuomenėje, kad kiekvienas žmogus yra didelė vertybė ir neįkainojamas turtas ir, kad turėti savo nuomonę įvairiais klausimais ir ją ginti, reikalui esant, nėra nusikaltimas.

Norėčiau abiturientų paprašyti – nepamirškite vienos labai svarbios gyvenimiškos tiesos. Žiūrėti į žmogų iš aukšto galima tik tuomet, kai lenkiamės, jam parklupus, padėti atsikelti. Visi kiti atvejai yra žmogiškoji puikybė. Nepasiduokite šiai pagundai, kad ir kokiose gyvenimiškose situacijose atsirastumėte.

Dėkodama mokytojams už nuoširdžiai atliktą darbą, titaniškas pastangas, motyvuojant abiturientus mokytis (ypač nuotoliniu būdu), kai niekas jiems nestovi už nugaros ir neragina, negaliu nepripažinti, kad turiu už ką atsiprašyti mūsų gimnazistų savo ir mokytojų vardu. Šie metai ypatingi tuo, kad, kai reikėjo sukaupti drąsą ir kalbėti, daugumas mūsų kukliai ir paklusniai tylėjome. Vidinė rezistencija gali pagimdyti tik pasyvią agresiją. Nesekite šiuo pavyzdžiu. Būkite laisvais piliečiais laisvoje šalyje. Negali būti truputį laisvas, kaip ir truputį laimingas.

Mieli abiturientai, labai vertinu Jus už tai, kad daug kalbėjote tuomet, kai kas nors gimnazijoje nesisekdavo. Aš nežinau geresnio būdo problemų sprendimui už pokalbį.  Labai vertinu tai, kad mokinių savivaldoje įvyko gerų pokyčių, mokiniai ėmėsi iniciatyvos „išeiti už savo gimnazijos ribų“. Ir Jūs labai daug prisidėjote prie naujos mokinių, mokytojų, gimnazijos vadovų tarpusavio bendravimo kultūros kūrimo. Manau, kad tai viena iš priežasčių, dėl ko vyresnių klasių gimnazistai šiandien turi pakankamai daug drąsos ir pilietiškumo. „Jaunimas nepasidavė. Jaunimas nesitraukia.“ Šie Arvilės žodžiai lai būna palinkėjimas abiturientams. Būkite aktyvūs, nelaukite, kol kažkas už Jus nuspręs, kaip turite gyventi.

Linkiu nelyginti savęs su kitais.Norint būti sėkmingiems reikia patikėti, kad esate verti sėkmės. Jei užplūdo save menkinančios mintys – drąsiai pasakykite joms STOP ir priminkite sau, koks esate geras, ką savyje Jūs pats vertinate, už ką Jus myli ir brangina tėvai, artimi žmonės, draugai. Pasiskolinau svetimą mintį: „Jei jautiesi per menkas padaryti didžiulį pokytį – prisimink uodą, visą naktį neleidžiantį Tau užmigti“. Būkite atkaklūs, siekdami savo tikslų gyvenime.

Esu daugybę kartų ne vieną žmogų drąsinusi pokyčiams. Dabar atėjo laikas tai daryti man pačiai. Ačiū Likimui ir rajono vadovei už dar vieną galimybę mano gyvenime. Jeigu ne šių mokslo metų iššūkiai, tikrai nebūčiau išdrįsusi tam pasiryžti. Išeinu iš gimnazijos drauge su abiturientais. Ko gero, jaučiuosi taip, kaip jaučiatės Jūs, mielieji. Labai noriu pokyčių karjeroje, labai laukiu ir labai nerimauju. Ir Jūs, greičiausiai, labai norite pradėti beprotiškai fantastišką studento ar tiesiog jauno suaugusio žmogaus gyvenimą ir taip pat šiek tiek nerimaujate.

Tegul Likimas būna palankus šią mokyklą paliekantiems ir tegul labai gerai sekasi tiems, kurie toliau Širvintose mokysis ir dirbs.

Gimnazijos direktorė Audronė Buzienė

Brandos atestatų įteikimo šventės nuotraukos

Comments are closed.
Naujausi įrašai
Archyvai