+370 382 51230

gimnazija(eta)lsg.lt

Vilniaus g. 69

LT-19121 Širvintos

07:00 - 17:00

Pirmadienis - Penktadienis

Pamokų laikas

1. 8.00-8.45

2. 8.55-9.40

3. 9.50-10.35

4. 11.00-11.45

5. 12.05-12.50

6. 13.00-13.45

7. 13.55-14.40

8. 14.50-15.35

(8 382) 51230

gimnazija@lsg.lt

Vilniaus g. 69

LT-19121 Širvintos

08:00 - 17:00

Pirmadienis - Penktadienis

Diskusija „Nuotolinio mokymo patirtys: ko išmokome ateičiai?“

Balandžio 7 dieną Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijoje vyko mokytojų ir pagalbos mokiniui specialistų diskusija-refleksija „Nuotolinio mokymo patirtys: ko išmokome ateičiai?“ Praėjus metams nuo nuotolinio mokymo įvedimo, gimnazijos administracija kartu su metodine taryba pasiūlė mokytojams susitikti, pasidalinti gerąja patirtimi, pasidžiaugti savo pasiekimais, atradimais, pažiūrėti į šį mokymą mokinio akimis, rasti idėjų tolimesniam savo darbui.

Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Edita Rutkauskienė į šį renginį „atsinešė“ penkias labai tikroviškas pateiktis. Pirmoji pateiktis – gražiai supakuota dovana. Padėkos dovana visiems – už pasitikėjimą ir pagalbą. Antroji pateiktis – kaktusas, įtvirtinantis mokinių ir mokytojų bendravimą ir bendradarbiavimą. Mokytoja Edita pasidžiaugė, kad jai su mokiniais nereikia skirstytis į atskirus kambarius, bendrauti ir bendradarbiauti labai lengva ir puikiai sekasi net ir mokant(is) nuotoliniu būdu, nesinori tik prarasti įgūdžių, kurie bus reikalingi šiaip gyvenime. Trečioji – užrašas „Reikia švenčių“. Kartą per pusmetį ar dažniau, pamąstant ką organizuosime, ką sveikinsime, ką pagerbsime. Mokiniai atsirenka, pastebi aplink save žmones, kurie yra saviti, originalūs. Ketvirtoji – įrankiai. Be pagrindinio G Suite for Education, dar naudojame EDUKA Klasė, Egzaminatorius, taip pat organizuojame susitikimus, kultūros paso renginius. Turėjome naudingus  susitikimus su buvusiu mokiniu, literatūrologu Sauliumi Vasiliausku, poetu, publicistu, teatro ir kino režisieriumi, vaikų rašytoju V. V. Landsbergiu, žiūrėjome su mokiniais du spektaklius Mokytoja pažymėjo, kad įrankiai skatina mokinių savarankiškumą ir kritinį mąstymą. Ketvirta pateiktis – akiniai. Mokantis šiuo būdu, atsirado puiki galimybė dažniau kalbėtis akis į akį. Mokytoja Edita pasidžiaugė, kad šiemet kaip niekad daug laiko skiria individualiems pokalbiams, kurie leidžia geriau pažinti mokinį, suvokti, kaip jis mąsto, kuo gyvena, ką jaučia.   Penktoji pateiktis – vadovėlis. „Niekados neatsisakysiu vadovėlio, kuris yra ne tik informacijos šaltinis, bet ir atsakomybė už darbą, kurį darai“, – baigdama savo pristatymą pasakė mokytoja Edita.

Technologijų mokytoja metodininkė Daiva Erslavienė supažindino su patogesniam ir informatyvesniam mokinių vertinimui naudojamu Google Classroom įrankiu Rubrika. Gimnazijos naudojama  nuotolinio mokymo platforma puikiai tinka ilgalaikių projektinių darbų organizavimui, skelbimui, teorinės medžiagos pateikimui ir atliktų darbų surinkimui. Šiam procesui vertinti patogu naudoti rubrikas, kurios leidžia išskaidyti vertinimą į kelias norimas sritis. Mokinys taip pat mato, už ką ir kaip bus vertinamas, o gavęs įvertinimą, žino, kas atlikta ne taip, kurioje vietoje pastrigo, ką galima pataisyti. Mokytoja pademonstravo, kaip kuriamos rubrikos, kaip organizuojamas vertinimas tokiu būdu ir pastebėjo, kad tokiu būdu vertinimas vyksta greičiau, patogiau, o ir darbai atliekami sąžiningiau. Daiva Erslavienė siūlė mokytojams  nuolat keisti darbo būdus ir metodus, ieškoti naujovių, kad būtų įdomu dirbti ir mums patiems.

Matematikos mokytoja metodininkė Vanda Kalesnikienė parodė, kaip patogu naudoti grafinę planšetę mokant savo dalyko. Šis įrankis labai tinka spręsti uždavinius baltoje lentoje, taisyti darbus, dėstyti naują medžiagą. Mokiniai viską mato savo kompiuterių ekranuose kaip klasės lentoje ir naudojasi galimybe klausinėti, aiškintis sunkesnius dalykus, gauti greitą grįžtamąjį ryšį. Mokytoja Vanda pasidžiaugė, kad planšetė tapo labai naudingu įprastu įrenginiu, be kurio savo darbo neįsivaizduoja.

Dailės ir tikybos vyresnioji mokytoja Nomeda Drazdienė kalbėjo apie mokinių ilgalaikius projektus ir virtualias šių darbų parodas. Buvo labai gera matyti, kad tiek daug gražių darbų sukūrė mūsų mokiniai mokydamiesi nuotoliniu būdu. Mokytoja demonstravo darbus, atliktus įvairiomis technikomis, temomis, skirtingų dailės krypčių, kai kurie jų jau buvo matyti gimnazijos socialiniuose tinkluose skelbtose parodose, kai kurie dar bus eksponuojami ateityje. Nomeda Drazdienė pasidžiaugė, kad nuotolinis darbas atvėrė neribotas galimybes dalykų integracijai, kad viskas vyksta daug greičiau, efektyviau, patogiau susisiekti su mokytojais, mokiniais, greičiau galima konsultuoti, pasitarti, išgirsti nuomones, aptarti darbus. „Į nuotolinį darbą pradėjome žiūrėti ne kaip į kliūtį, o kaip į naują galimybę mokinių saviraiškai ir kūrybinei laisvei“, – apibendrino savo pasisakymą Nomeda Drazdienė.

Direktoriaus pavaduotojos ugdymui, informacinių technologijų mokytoja metodininkė Lina Janickaitė ir anglų kalbos vyresnioji mokytoja Lada Kriščiūnienė, pademonstravo ne tik Google formų kūrimo ypatumus, bet ir parodė, kaip sukurti testai, apklausos atrodo mokinio akimis.

Fizikos ir informacinių technologijų mokytoja metodininkė Diana Lesutienė parodė mokytojams naudingas darbui trumpąsias klavišų kombinacijas, taip kokius įskiepius galima įsidiegti savo darbo palengvinimui – susitikimo dalyvių registravimui, langų skaidymui, piešimui, kaip organizuoti mokinių įsivertinimą, naudojant baltos lentos Jamboard įrankį.

Po pasisakymų mokytojai kalbėjo, diskutavo apie savo patirtis, pastebėjimus, džiaugėsi, kad dabar jau  dirbti žymiai lengviau, kai pasirinkome vienodus įrankius, kad mokytojai tarpusavyje bendradarbiauja, tariasi, padeda vieni kitiems.

Apibendrindama šį „apskritąjį stalą“ gimnazijos direktorė Audronė Buzienė pasidžiaugė, kad jau esame visiškai kitokie, nei startavome praėjusių metų kovą. Mums pasisekė todėl, kad esame puiki komanda, mokame kartu dirbti ir dalintis vieni su kitais. Ir šią komandą sudaro ne vien tik mokytojai ir pagalbos mokiniui specialistai, bet joje yra ir gimnazijos bibliotekos vedėja Inga Grigalaitienė, kuri kantriai konsultavo mokytojus kuriant kursus, informacinių technologijų sistemų administratorius Irmantas Audėjas, kuris visada prišaukiamas mokymams,  konsultacijoms ir techninei pagalbai, todėl ir jiems šiandien tariame ačiū.

Turiningai ir naudingai praėjo viena mokinių pavasario atostogų diena. Po kelių dienų su nauja energija bei idėjomis vėl jungsimės su mokiniais į nuotolines pamokas, kartu mokysimės, kursime, bendrausime ir bendradarbiausime.

Gimnazijos metodinės tarybos pirmininkė Diana Lesutienė

Comments are closed.
Archyvai