PROJEKTO TIKLALAPIS http://www.comenius-ttt.eu/
Comenius projektas. Iš Nyderlandų sugrįžus.
Comenius projektas. Iš Švedijos sugrįžus.
Comenius projektas.Iš Vokietijos sugrįžus.
Comenius projekto koordinacinis susitikimas Italijoje
Iš Comenius vizito Čekijoje sugrįžus
Koordinatorių susitikimas Graikijoje
Tarptautinis bendradarbiavimas tęsiasi
Europos Komisija ir Švietimo mainų paramos fondas pagal „Mokymosi visą gyvenimą“ programą finansavo Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos kartu su partneriais parengtą Comenius daugiašalės mokyklų partnerystės projektą Today – Tomorrow – Together (Getting used to a changing Europe) („Šiandien – rytoj – kartu“ (Mes – besikeičiančioje Europoje)) ir skyrė 21000 eurų dotaciją 2013 – 2015 metams.
Projekto tikslas – padėti mokiniams įgyti pagrindinių įgūdžių ir kompetencijų, reikalingų asmeniniam tobulėjimui, siekiant tapti aktyviais besikeičiančios Europos piliečiais. Įgyvendinant projektą bus dirbama trimis kryptimis: socialinis ir kultūrinis sąmoningumas, komunikacija, problemų sprendimas ir lankstumas.
Projekto partneriai:
Realschule Barßel -Europaschule-, Vokietija (projektą koordinuojanti mokykla);
Tunaholmsskolan, Švedija;
Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazija, Lietuva;
Zakladni Skola Blansko Erbenova, Čekija;
Scuola Media Maria Regina, Italija;
Het Erasmus Almelo, Nyderlandai;
Neue Mittelschule Mürzzuschlag, Austrija;
Γυμνασιο Κεφαλου (Kefalos gimnazija), Graikija.
Ne mažiau nei 24 gimnazijos mokytojai ir mokiniai projekto metu turės galimybę apsilankyti Graikijoje, Čekijoje, Italijoje, Vokietijoje, Švedijoje ir Nyderlanduose. Projekto vykdymo kalba – anglų.
Rugsėjo 21-28 dienomis gimnazijos direktorė Audronė Buzienė ir projekto koordinatorė gimnazijoje Valda Maslinskienė dalyvaus susitikime Graikijoje, kurio metu bus aptartas projekto įgyvendinimas ir sudarytas detalus veiklos planas.
Valda Maslinskienė, Comenius projekto koordinatorė gimnazijoje
Veikla finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurį Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Medžiaga atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Švietimo mainų paramos fondas ir Europos komisija negali būti laikomi atsakingais už bet kokį medžiagoje pateiktos informacijos naudojimą.
Gegužės 10-14 dienomis Het Erasmus Almelo HAVO mokykloje (Nyderlandai) įvyko trečiasis (paskutinis) Europos Komisijos ir Švietimo mainų paramos fondo pagal „Mokymosi visą gyvenimą“ programą finansuojamo Širvintų Lauryno Stuokos – Gucevičiaus gimnazijos kartu su partneriais vykdomo Comenius daugiašalės mokyklų partnerystės projekto Today – Tomorrow – Together (Getting used to a changing Europe) („Šiandien – rytoj – kartu“ (Mes – besikeičiančioje Europoje)) koordinacinis susitikimas, kuriame dalyvavo 8 projekto partnerinių mokyklų koordinatoriai ir administracijos atstovai. Susitikime dalyvavo projekto koordinatorė gimnazijoje, anglų kalbos mokytoja Valda Maslinskienė ir gimnazijos direktorės pavaduotoja Stasė Vaškūnienė.
Pagrindinis susitikimo tikslas – aptarti ir įvertinti projekto eigą bei pasiektus rezultatus ir parengti galutinę projekto ataskaitą, kuri bus pateikta Europos Komisijai ir Švietimo mainų paramos fondui. Projekto koordinatorius Lars Runnquist (Tunaholmsskolan, Mariestad, Švedija) trumpai pristatė nuveiktus darbus, pasiektus rezultatus, pasidžiaugė puikiai pavykusiais trimis tarptautiniais susitikimais, kuriuose dalyvavo po 18 mokinių (po 6 kiekviename susitikime) iš visų partnerinių mokyklų. Visi susitikimo dalyviai projektą įvertino labai gerai. Toliau darbas vyko grupėse, buvo parengta galutinė projekto ataskaita. Poilsio pertraukėlių metu vyko diskusijos, dalijimasis įspūdžiais, kuriami ateities planai. Antrosios darbo dienos pabaigoje nuspręsta tęsti bendradarbiavimą tarp mokyklų ir rengti Erasmus + projekto paraišką.
Het Erasmus Almelo HAVO mokykloje visus svetingai sutiko projekto koordinatorius Jeroen Wolbers ir mokytoja Marzena Broniak, kurie pasirūpino puikiomis darbo sąlygomis ir turiningu laisvalaikiu. Susitikimo dalyviai turėjo galimybę apžiūrėti mokyklą, pabendrauti ir pasidalinti patirtimi su kolegomis, aplankyti įdomiausias Almelo vietas, pasigrožėti vaizdingomis jo apylinkėmis. Išvykos į Amsterdamą metu aplankėme įspūdingą Nyderlandų nacionalinį meno ir istorijos muziejų (Rijksmuseum), kuriame grožėjomės olandų „Aukso amžiaus“ dailininkų darbų kolekcija, o vaikščiodami senamiesčio gatvelėmis pajutome išskirtinę Amsterdamo dvasią.
Nors Comenius daugiašalės mokyklų partnerystės projektas Today – Tomorrow – Together (Getting used to a changing Europe) („Šiandien – rytoj – kartu“ (Mes – besikeičiančioje Europoje)) jau baigiasi, susitikimo dalyviai išsiskirstė kupini gerų emocijų, noro tęsti bendradarbiavimą ir palaikyti asmeninius ryšius.
Valda Maslinskienė, Comenius projekto koordinatorė gimnazijoje
Veikla finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurį Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Medžiaga atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Švietimo mainų paramos fondas ir Europos komisija negali būti laikomi atsakingais už bet kokį medžiagoje pateiktos informacijos naudojimą.
Comenius projektas. Iš Švedijos sugrįžus.
Prasidėjo paskutinieji Europos Komisijos ir Švietimo mainų paramos fondo pagal „Mokymosi visą gyvenimą“ programą finansuojamo Širvintų Lauryno Stuokos – Gucevičiaus gimnazijos kartu su partneriais vykdomo Comenius daugiašalės mokyklų partnerystės projekto Today – Tomorrow – Together (Getting used to a changing Europe) („Šiandien – rytoj – kartu“ (Mes – besikeičiančioje Europoje)) metai. Kovo 8-13 dienomis 6 gimnazistų grupė, lydima projekto koordinatorės anglų kalbos mokytojos Valdos Maslinskienės ir dailės mokytojos Jurgitos Krušinskaitės, dalyvavo trečiajame tarptautiniame susitikime Tunaholmsskolan mokykloje (Mariestad, Švedija). Gimnazijai puikiai atstovavo Elija Januškevičiūtė (IIIb kl.), Jurgita Gurskaitė (IIIb kl.), Skaistė Taučiūtė (IIIb kl.), Arnoldas Bytautas (III b kl.), Ernestas Urniežius (IIIb kl.) ir Jomantas Grickevičius (Ib kl.). Susitikime taip pat dalyvavo mokiniai iš Vokietijos, Italijos, Graikijos, Austrijos, Čekijos ir Nyderlandų.
Tarptautinio susitikimo tema – „Problemų sprendimas“ (Problem Solving). Dalyviai buvo suskirstyti į tarptautines grupes (po vieną mokinį iš kiekvienos šalies). Jie buvo skatinami nuolat bendrauti tarpusavyje, pažinti vieni kitus, ieškoti panašumų ir kultūrinių skirtumų, taip pat buvo mokomi bendradarbiaujant spręsti įvairias problemas. Pirmosios dienos rytas prasidėjo mokykloje, kur mokiniai susipažino, žaidė bendravimą skatinančius žaidimus, apžiūrėjo mokyklą. Pagrindinis tos dienos įvykis – pristatymai. Kiekvienos šalies atstovai pristatė save, savo mokyklas, miestus, kuriuose gyvena ir mokosi, savo šalis. Popietę praleidome susipažindami su Mariestado miestu, įsikūrusiu ant vaizdingo Venerno ežero kranto, o vakaras buvo skirtas sporto žaidimams. Antradienį laukė išvyka į Skövde. Rytmetį praleidome Balthazar mokslo centre. Čia mus pasitiko charizmatiškas centro darbuotojas John Downey. Laikas neprailgo atliekant įdomias užduotis, sprendžiant įvairias problemas. Popietę mokiniai smagiai leido vandens pramogų parke. Likusios dvi dienos buvo skirtos įvairioms veikloms mokykloje: pristatymų rengimui, pamokų lankymui, diskusijoms ir tiesiog maloniam bendravimui tarpusavyje. Artėjo atsisveikinimo vakaras. Vėlyvą ketvirtadienio popietę mokiniai smagiai leido ruošdamiesi bendrai vakarienei, gamindami šiuo metu Švedijoje labai populiarų patiekalą „Tacos“. Atsisveikinimo vakarėlio metu, pasimėgavę „Tacos“, mokinių grupės pasidalino nuostabios savaitės įspūdžiais, bendravo, diskutavo. Nuskambėjo daug gražių, šiltų žodžių, skirtų šeimininkams, šio susitikimo organizatoriams, buvo padaryta šimtai nuotraukų, pasikeista kontaktais, pasižadėta ir toliau palaikyti ryšį…
Gimnazistai grįžo pilni įspūdžių, ryžto puoselėti naujai užsimezgusią draugystę ir noro dar kartą aplankyti svetingąją Švediją. Gegužės 11-13 dienomis Nyderlanduose vyks paskutinis projekto koordinatorių susitikimas, kuriame bus rengiama ataskaita ir aptariamos tolimesnio bendradarbiavimo galimybės.
Valda Maslinskienė, Comenius projekto koordinatorė gimnazijoje
Veikla finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurį Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Medžiaga atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Švietimo mainų paramos fondas ir Europos komisija negali būti laikomi atsakingais už bet kokį medžiagoje pateiktos informacijos naudojimą.
Comenius projekto koordinacinis susitikimas Italijoje
Gegužės 4 – 9 d. gimnazijos direktorė Audronė Buzienė ir Comenius projekto koordinatorė gimnazijoje Valda Maslinskienė dalyvavo Comenius daugiašalių mokyklų partnerysčių projekto „Today – Tomorrow – Together“ („Šiandien – rytoj – kartu“), kurį finansuoja Europos komisija, koordinaciniame susitikime Italijoje. Visų partnerinių mokyklų atstovai – vokiečiai, švedai, čekai, olandai, graikai, lietuviai ir austrai susirinko Bergamo miesto mokykloje Scuola Secondaria di Primo Grado Paritaria „Maria Regina“. Pagrindinis vizito tikslas buvo aptarti projekto eigą, įvertinti jau nuveiktus darbus ir parengti tarpinę ataskaitą Švietimo mainų paramos fondui. Be to, pasiruošta tarptautiniam susitikimui Barsselio realinėje mokykloje (Vokietija), kuris vyks 2014 m. spalio mėnesį. Darbas vyko sklandžiai, buvo parengta anketa mokiniams apie jų bendravimo įpročius ir paruošti klausimai dienorašiui.
Džiugino šeimininkų svetingumas ir puikus oras. Buvome pakviesti į susitikimą su miesto meru, turėjome galimybę susipažinti su Italijos švietimo sistema, apsilankėme įvairių tipų mokyklose, dalinomės patirtimi. Į susitikimo programą buvo įtrauktos pažintinės išvykos į Veroną, Sirmioną ir Milaną. Grįžome pilnos gerų įspūdžių, emocijų ir idėjų ateities veikloms.
Anglų kalbos mokytoja, Comenius projekto gimnazijoje koordinatorė Valda Maslinskienė
Comenius projektas.Iš Vokietijos sugrįžus.
Širvintų Lauryno Stuokos – Gucevičiaus gimnazijoje 2014 – 2015 mokslo metais toliau sėkmingai įgyvendinamas Europos Komisijos ir Švietimo mainų paramos fondo pagal „Mokymosi visą gyvenimą“ programą finansuojamas Comenius daugiašalės mokyklų partnerystės projektas Today – Tomorrow – Together (Getting used to a changing Europe) („Šiandien – rytoj – kartu“ (Mes – besikeičiančioje Europoje)). Spalio 5 – 11 dienomis grupė II – III klasių gimnazistų, kuriuos lydėjo anglų kalbos mokytojos Valda Maslinskienė ir Lada Kizina, dalyvavo antrajame tarptautiniame projekto susitikime Barsselio realinėje mokykloje (Vokietija).
Tarptautinio susitikimo tema buvo bendravimas (Communication). Pagrindinis tikslas – paskatinti mokinius dažniau bendrauti betarpiškai, akis į akį ir leisti pajusti bendravimo svarbą atliekant įvairias užduotis, sprendžiant problemas. Barselio realinėje mokykloje susirinko aštuonių partnerinių mokyklų atstovai. Pirmąją vizito dieną mokiniai iš Švedijos, Italijos, Graikijos, Čekijos, Austrijos, Nyderlandų, Lietuvos ir Vokietijos prisistatė patys ir pristatė savo mokyklas, miestus, kuriuose gyvena, šalis. Buvo įdomu stebėti spalvingus ir nuotaikingus prisistatymus, kurie atskleidė skirtingų tautų kultūrinius ypatumus, charakterį, tradicijas. Antrąją dieną prasidėjo darbas grupėse. Buvo organizuotos teatro, muzikos, šokio, dailės, gimnastikos bei video / foto tarptautinės grupės, kuriose mokiniai bendraudami ir bendradarbiaudami tarpusavyje atlikinėjo užduotis ir ruošė pasirodymus atsisveikinimo vakarui. Laisvalaikiu buvo organizuota išvyka į nuotykių parką, prie Šiaurės jūros, apsilankėme ruonių gelbėjimo stotyje, sprendėme užduotis įveikdami painų labirintą, grožėjomės Leer miesto centru. Ketvirtadienį mokiniai praleido mokykloje, tobulindami savo pasirodymus, ruošdamiesi atsisveikinimo vakarui. Vakaro, kuriame dalyvavo ir mokinius priėmusios šeimos, metu visi grožėjomės puikia programa, džiaugėmės nuoširdžiu bendravimu ir mėgavomės skania vakariene dideliame draugų būryje.
Gimnaziją šiame susitikime atstovavo Jankovskytė Laura (IIIc klasė), Bruzgulis Darius (IIIb), Mickaitė Miglė (IIa), Vaitkūnaitė Viktorija (IIa), Paulauskas Eimantas (IId) ir Ramonaitė Indrė (IId). Kadangi mokiniai apsigyveno šeimose, jie turėjo galimybę giliau pažinti kitos tautos kultūrą, papročius, susirasti naujų draugų, pagerinti anglų kalbos įgūdžius. Gimnazistai grįžo pilni malonių įspūdžių ir ryžto puoselėti naujai užsimezgusią draugystę.
„Visgi, sunkiausia dalis – atsisveikinti. Kelionės metu susipažinome su daug naujų, įdomių žmonių ir skirtingos kultūros, kalbos barjeras buvo ne kliūtis. Pamatėme jų gyvenimo būdą, gerai praleidome laiką. O svarbiausia – išmokome bendrauti, susikalbėti su kitomis tautomis. Šeštadienio naktį, atsisveikinę pasižadėjome, jog dar ne kartą aplankysime vieni kitus ir jokiu būdu nepamiršime. Svarbiausia, jog šios kelionės tikslas buvo įvykdytas – mes pajutome, koks svarbus yra bendavimas.“ (Laura)
2015metų kovo mėnesį gimnazistų laukia trečiasis Comenius susitikimas Švedijos mieste Mariestad.
Valda Maslinskienė, Comenius projekto koordinatorė gimnazijoje
Veikla finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurį Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Medžiaga atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Švietimo mainų paramos fondas ir Europos komisija negali būti laikomi atsakingais už bet kokį medžiagoje pateiktos informacijos naudojimą.
Iš Comenius vizito Čekijoje sugrįžus
„Svetimų kraštų nebūna. Tik keliautojas kartais būna svetimas”
(Robert Louis Stevenson)
Nuo 2013 m. rugpjūčio mėnesio Širvintų Lauryno Stuokos – Gucevičiaus gimnazija dalyvauja Comenius daugiašalių mokyklų partnerysčių projekte „Today – Tomorrow – Together“ („Šiandien – rytoj – kartu“), kurį finansuoja Europos komisija. Projekte dalyvauja partnerinės mokyklos iš Vokietijos, Švedijos, Austrijos, Italijos, Čekijos, Nyderlandų, Graikijos ir Lietuvos. Pagrindinis projekto tikslas – padėti mokiniams įgyti svarbiausių įgūdžių ir kompetencijų, reikalingų asmeniniam tobulėjimui siekiant tapti aktyviais besikeičiančios Europos piliečiais.
Rugsėjo 21 – 28 dienomis buvo surengtas pirmasis projekto koordinacinis susitikimas Kefalos gimnazijoje (Graikija), kuriame dalyvavo direktorė Audronė Buzienė ir anglų kalbos mokytoja, projekto koordinatorė Valda Maslinskienė.
2014 m. kovo 9-15d. įvyko antrasis Comenius projekto vizitas į partnerinę mokyklą Blansko mieste (Čekija). Širvintų Lauryno Stuokos – Gucevičiaus gimnazijos grupę sudarė: Evelina Žygytė (IIIc kl.), Greta Gujytė (IIIc kl.), Aivaras Piškinas (IIb kl.), Dovydas Dvilevičius (IIb kl.), Darius Bruzgulis (IIb kl.), Rokas Ramanavičius (IIb kl.) bei mokytojos Valda Maslinskienė ir Diana Lesutienė.
48 jauni žmonės iš Vokietijos, Lietuvos, Nyderlandų, Švedijos, Italijos, Graikijos, Čekijos, Austrijos susirinko į tarptautinį jaunimo susitikimą pristatyti savo šalį, mokyklą, susipažinti, pabendrauti ir pasidalinti, kokį gyvenimo būdą propaguoja kiekviena šalis, skirtingų kultūrų žmonės. Visų šalių atstovai turėjo atlikti namų darbus. Dalyviams reikėjo paruošti pristatymus apie šalį, mokyklą, save. Savo pristatymą pradėjome tradiciniu lietuvių šokiu „Gransveru“, kurį sušoko Evelina ir Greta, trumpai pristatėme savo šalį – geografinę padėtį, gyventojų skaičių, jų pasiskirstymą. Toliau skaidrių pagalba (jose buvo rodomos gimnazistų asmeninės nuotraukos) pristatėme kiekvienas save: vardas, amžius, popamokinė veikla, hobiai. Pasirodymą vainikavo Dovydo atlikta daina lietuvių kalba „Autostrada“ (grupė – 16Hz). Taip pat mūsų gimnazijos mokiniai parodė filmuotą medžiagą apie mokyklą, kabinetus, klases, kuriose turime galimybę mokytis. Kitataučiai turėjo progą sužinoti (!), kur yra Lietuva, iš arčiau susipažinti su mūsų šalimi, gimnazija, mokiniais ir mokytojais, dalyvaujančiais projekte.
Veiklos iš tiesų turėjome be galo daug. Kiekvieną dieną nuo ankstaus ryto iki vėlaus vakaro būdavome užimti: šokiai, piešimas, sportas, madų demonstravimas, kūryba, baseinas, įvairūs žaidimai, boulingas, bendravimas ir bendradarbiavimas su užsienio žmonėmis, ir dar.. ir dar… Atlikdami įvairias užduotis, dalyvaudami diskusijose, garsinome ne tik savo šalį, tačiau ir gimnaziją. Daug keliavome. Aplankėme Čekijos miestus – Brno, Rájec-Jestřebí, žinoma, ir Blanską, kuriame vyko projekto vizitas. Didžiausią įspūdį paliko kelionė į „Balcarka cave“ (Balcarkos ola). Anot gidės, lankytojus, kurie čia plaukia miniomis, labiausiai vilioja požeminės gamtos sukurtos „puošmenos“ ant olų sienų bei skliautų, raizgių koridorių labirintas, kuriuos vieną su kitu jungia siauri tarpekliai ir aukšti olų kupolai su nepaprastai spalvingais stalaktitais ir stalagmitais. Šiuos vaizdingus darinius sukūrė rūgštaus lietaus lašai, prasisunkę pro kalkakmenį ir lėtai jį tirpinantys.
Nors didžioji susitikimo laiko dalis buvo skirta veikloms, tiesiogiai susijusioms su projektu, turėjome laisvo laiko pasigrožėti nuostabia, mūsų akiai neįprasta gamta, pasidžiaugti šilto vėjo dvelkimu ir saulės pliūpsniais (Čekijoje oro temperatūra buvo +18ºC), miesto urbanistika, architektūra, iš arčiau susipažinti su čekų kultūra, patirti mus priėmusių jaunų žmonių nuoširdumą ir vaišingumą. Susitikimo laikas nenumaldomai artėjo į pabaigą. Juk ne veltui yra sakoma, jog smagus laikas praeina nepastebimai. Atsisveikinimo vakarėlio metu apsikeitėme simbolinėmis dovanėlės, įsiamžinome drauge. Patobulinę kalbėjimo įgūdžius, susiradę naujų draugų, praleidę nuostabų laiką drauge, tarėme „Goodbye“. Atsisveikinome su naujaisiais draugais, su kalnuotu kraštovaizdžiu, su saulėtomis akimirkomis, su…Čekija! Įsitikinome, kad Čekija mums yra nesvetima. Jau nebesvetima!
Grįžome pilni įspūdžių, energijos užtaiso, pozityvumo. Smagu, kai po metų, penkių, dešimt, nuotraukos primins šią nepakartojamą kelionę vėlei…
Evelina Žygytė, IIIc klasė
Ši kelionė man labai patiko, širdyje paliko neišdildomą įspūdį. Nuoširdūs ir draugiški žmonės, šiltas oras, gražus kraštovaizdis ir nuostabi architektūra – tai tik dalis puikių dalykų, kurie amžinai pasiliks mano atmintyje. (Rokas Ramanavičius)
Labiausiai, kas mane kelionės metu sužavėjo, tai – žmonių bendrystė, ne tik šalių viduje, bet ir tarp visų valstybių vyravo draugiška aplinka, supratimas, jog visi, kurie šalia, šią savaitę yra šeima. Stebino tai, kiek gali mažoje valstybėje tilpti didelių stebuklų – nuostabi gamta, įspūdingi architektūriniai statiniai – visa tai, ką mes, Comenius lietuvių grupė, turėjome galimybę aplankyti. (Greta Gujytė)
Veikla finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurį Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Medžiaga atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Švietimo mainų paramos fondas ir Europos komisija negali būti laikomi atsakingais už bet kokį medžiagoje pateiktos informacijos naudojimą.
Nuotraukos:
Comenius grupė: Greta Gujytė, Dovydas Dvilevičius, Diana Lesutienė, Valda Maslinskienė, Evelina Žygytė, Rokas Ramanavičius, Darius Bruzgulis.
Prisistaymo metu. Čekų kalbos pamokoje.
Madų šou.
Išvyka į Brno. Susitikimo dalyviai.
Nuo 2013 m. rugpjūčio mėnesio Širvintų Lauryno Stuokos – Gucevičiaus gimnazija dalyvauja Comenius daugiašalių mokyklų partnerysčių projekte „Today – Tomorrow – Together“ („Šiandien – rytoj – kartu“), kurį finansuoja Europos komisija. Projekte dalyvauja partnerinės mokyklos iš Švedijos, Austrijos, Italijos, Čekijos, Nyderlandų, Graikijos ir Lietuvos. Barselio realinė mokykla (Vokietija) yra projektą koordinuojanti mokykla. Pagrindinis projekto tikslas – padėti mokiniams įgyti svarbiausių įgūdžių ir kompetencijų, reikalingų asmeniniam tobulėjimui siekiant tapti aktyviais besikeičiančios Europos piliečiais. Įgyvendinant projektą bus dirbama trimis kryptimis: socialinis ir kultūrinis sąmoningumas, komunikacija, problemų sprendimas ir lankstumas. Pagal projekto planą 2013 – 2015 metais numatomi vizitai į partnerines mokyklas Graikijoje, Čekijoje, Italijoje, Vokietijoje, Švedijoje ir Nyderlanduose.
Gimnazijos mokytojai ir mokiniai aktyviai ruošiasi projekto įgyvendinimui. Rugsėjo mėnesį direktoriaus įsakymu buvo paskirta mokytojų grupė, Valda Maslinskienė (projekto koordinatorė gimnazijoje), Audronė Buzienė (gimnazijos direktorė), Jurgita Krušinskaitė (dailės mokytoja), Diana Lesutienė (informacinių technologijų ir fizikos mokytoja), Lada Kizina (anglų kalbos mokytoja) ir Dmitrijus Škulis (psichologas), kuri padės mokiniams vykdyti veiklas, susijusias su projektu, lydės gimnazistus kelionėse į Čekiją, Vokietiją ir Švediją. Mokiniai, norintys dalyvauti Comenius projekte, dalyvavo projekto logotipo kūrimo konkurse bei rašė motyvacinį rašinį „Kodėl aš noriu dalyvauti Comenius projekte“. Šiuo metu grupę sudaro dvylika I – III klasių mokinių: Viktorija Vaitkūnaitė Ia, Miglė Mickaitė Ia, Jurgita Gurskaitė IIb, Elija Januškevičiūtė IIb, Skaistė Taučiūtė IIb, Arnoldas Bytautas IIb, Dovydas Dvilevičius IIb, Aivaras Piškinas IIb, Rokas Ramanavičius IIb, Laura Jankovskytė IIc, Greta Gujytė IIIc ir Evelina Žygytė IIIc.
Rugsėjo 21 – 28 dienomis įvyko pirmasis projekto koordinacinis susitikimas Kefalos gimnazijoje (Graikija), kuriame dalyvavo direktorė Audronė Buzienė ir anglų kalbos mokytoja, projekto koordinatorė Valda Maslinskienė. Pagindinis susitikimo tikslas buvo patikslinti projekto veiklos planą ir susitikimų laiką, suplanuoti antrąjį vizitą į partnerinę mokyklą Blansko mieste (Čekija) , kuris vyks 2014 m. kovo 9 – 14 d. Susitikimo dalyviai taip pat susipažino su Graikijos švietimo sistema, turėjo galimybę pabendrauti su graikų mokiniais ir pasidalyti patirtimi su kolegomis iš partnerinių mokyklų. Kadangi Kefalos gimnazija pirmą kartą dalyvauja Comenius projekte, toks gausus svečių būrys iš įvairių Europos šalių nestokojo visuomenės ir vietinės žiniasklaidos dėmesio. Nors didžioji susitikimo laiko dalis buvo skirta veikloms, tiesiogiai susijusioms su projekto įgyvendinimu, turėjome laisvo laiko pasigrožėti nuostabia, mūsų akiai neįprasta gamta, iš arčiau susipažinti su graikų kultūra, patirti mus priėmusių kolegų nuoširdumą ir vaišingumą. Aplankėme Koso miestą ir Nisyros salą. Grįžome pilnos įspūdžių ir tvirtai tikėdamos projekto sėkme.
Anglų kalbos mokytoja, Comenius projekto gimnazijoje koordinatorė Valda Maslinskienė
Comenius projekto vykdymo grupė. Gimnazijos direktorė Audronė Buzienė, psichologas Dmitrijus Škulis, mokytojos Diana Lesutienė, Valda Maslinskienė (projekto koordinatorė), Jurgita Krušinskaitė, Lada Kizina.
Comenius projekto vykdymo grupė. Mokiniai. Greta Gujytė, Elija Janušauskaitė, Evelina Žygytė, Aivaras Piškinas, Miglė Mickaitė, Arnoldas Bytautas, Viktorija Vaitkūnaitė, Rokas Ramanavičius, Laura Jankovskytė, Dovydas Dvilevičius, Skaistė Taučiūtė, Jurgita Gurskaitė.
Susitikimo Kefalos gimnazijoje dalyviai.
Interviu vietinei žiniasklaidai.
Išvyka į Koso miestą.
Comenius 2009-2011
Feeling good at my school
Jaučiuosi gerai savo mokykloje
Projektą koordinuojanti mokykla
Tunaholmsskolan (Mariestad, Švedija)
Partnerinės mokyklos
Realschule Barßel –Europaschule (Barßel, Vokietija)
The Clarendon College (Trowbridge, Jungtinė Karalystė)
OSG Erasmus Almelo (Almelo, Nyderlandai)
Gimnazjum NR 8 (Elblag, Lenkija)
Zakladni Skola Blansko Erbenova (Blansko, Čekijos respublika)
Projekto pavadinimas „Jaučiuosi gerai savo mokykloje“ atskleidžia partnerystės esmę, t.y. mes sieksime, kad mokiniai savo mokyklose jaustųsi saugūs, ugdysime jų vertybines nuostatas, savarankiškumą ir atsakomybės už savo ateitį jausmą. Sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo problema yra aktuali visoms partnerinėms mokykloms, todėl pagrindinis partnerystės tikslas yra ugdyti mokinių poreikį gyventi sveikai, gilinti jų žinias sveikos mitybos, fizinės ir psichinės sveikatos srityse, formuoti įpročius rūpintis savo sveikata bei skatinti fizinį aktyvumą. Be to, mes siekiame suteikti mokiniams ir mokytojams galimybę bendrauti užsienio (anglų) kalba ir gilinti įgūdžius naudojant informacines ir komunikacines technologijas. Dalyvaudami tarptautiniuose susitikimuose ir vykdydami bendrus projektus, mokiniai turės puikias galimybes susipažinti su kitų šalių kultūra ir išsiugdyti toleranciją. Mokytojai, bendraudami ir bendradarbiaudami su kolegomis iš partnerinių mokyklų, turės galimybę surasti patraukliausius ir efektyviausius metodus ir priemones, skatinančias sveiką gyvenseną, sukurti bendrą mokymo priemonių ir metodų paketą, kuris bus integruotas į bendrąsias mokymo programas mokyklose.
Vyks trys tarptautiniai susitikimai temomis „Sveika mityba“ (Barßel, Vokietija), „Psichinė sveikata“ (Almelo, Nyderlandai) ir „Fizinė sveikata“ (Mariestad, Švedija), kurių metu bus vykdomi bendri projektai. Ruošiantis susitikimams, bus sudaromi klausimynai, anketos, vykdomos apklausos, apibendrinus apklausų rezultatus, bus paruoštos brošiūros, rašomi dienoraščiai.
Tikimės, kad veikla partnerystėje paskatins mokinius gyventi sveikiau, domėtis sveika mityba ir būti fiziškai aktyvesniais, o tai turės teigiamą įtaką jų sveikatai ir akademiniams pasiekimams.
Darbo grupė tarptautinio projekto Comenius veiklai organizuoti:
Valda Maslinskienė,projekto koordinatorė, anglų kalbos mokytoja metodininkė;
Daiva Erslavienė, technologijų mokytoja metodininkė;
Diana Lesutienė, IT mokytoja metodininkė;
Irena Žarnauskienė, kūno kultūros mokytoja metodininkė;
Irena Vasiliauskienė, muzikos mokytoja metodininkė;
Jurgita Krušinskaitė, dailės vyr. mokytoja.
2010-03-07 – 12 Barselio realinėje mokykloje vyks pirmasis tarptautinis susitikimas, kuriame gimnaziją atstovaus Karolina Chatkevičiūtė 1d, Miglė Matijošiūtė 1d, Indrė Maslinskaitė 3d, Augustė Mačiulytė 3d, Ieva Čirbaitė 3a, Deimantė Stankutė 3a ir Laurynas Kamarauskas 1a, vadovaujami mokytojų Valdos Maslinskienės ir Daivos Erslavienės.
Feeling Good at My School
Questionnaire
Eating Habits
Class: ___________ Male ___ Female ___ Age: __________
1. Do you have breakfast before going to school?
Always ___
Sometimes ___
Never ___
2. What do you normally have for breakfast?
Bread ___
Cereals ___
Milk ___
Coffee ___
Juice ___
Yoghurt ___
Cookies ___
Fruit ___
Something else: ____________
3. Do you usually have a snack at school?
Always ___
Sometimes ___
Never ___
4. How often do you eat salad or vegetables with lunch or dinner?
Always ___
Frequently ___
Sometimes ___
Rarely ___
Never ___
5. Do you usually eat soup?
Every day ____
2 or 3 times a week ____
Rarely ____
Never ____
6. How many times a week do you eat fish?
Every day ___
2 or 3 times a week ___
Rarely ___
Never ___
7. How often do you eat fruit?
Every day ___
2 or 3 times a week ___
Rarely ___
Never ___
8. Do you usually have a dessert with your lunch or dinner?
Always ___
Frequently ___
Sometimes ___
Rarely ___
Never ___
9. What do you usually have for dessert?
Fruit ___
Yoghurt ___
Cake ___
Pudding ___
Something else: ________
10. What do you drink at meals?
Water ___
Juice ___
Coffee ___
Tea ___
Something else: _________
11. How frequently do you eat fast food?
Never ___
Rarely ___
2 or 3 times a week ___
Almost every day ___
Every day ___
12. Do you use food supplements to complete your diet?
Yes ___
No ___
13. Are you a vegetarian?
Yes ___
No ___
14. Do you think you have healthy eating habits?
Yes ___
No ___
Thank you for your answering and don’t forget to have a healthy diet!
Parašykite komentarą