Šia popiete gimnazijoje prasidėjo renginiai, skirti Knygnešio dienai paminėti. Į tradicinį bendraminčių sambūrį antradienį bibliotekoje susirinkę gimnazistai dalijosi skaitymo patirtimi. Kalbėjusieji skaitė kūrinių fragmentus, atskleidė padarytą knygos įtaką ir poveikį, aptarė kilusias emocijas, mintis. Aktyviosios IIb klasės mokinės Eglė, Paulina, Augustė, Martyna ir Viktorija skatino perskaityti Š. Brontės „Džeinė Eir“, Orvelo „Gyvulių ūkį“, L. Gunelio „Dievas keliauja inkognito“, A. Šlepiko „Mano vardas Marytė“, R. Šepetys romaną „Druska jūrai“. Įdomu buvo klausytis Ic kl. mokinės Justės patirčių apie savitą australų rašytojos H. Kent romaną „Paskutinės apeigos“. Originaliai populiariąją K. Sabaliauskaitės tetralogiją (4 knygas) „Silva rerum“ aptarė trečiokė Gabija, sukūrusi pagrindinių veikėjų geneologinį medį.
Kalbėjome apie įvairius knygų rinkimus, premijas, skaitymo tendencijas Lietuvoje ir pasaulyje. Eglė P. (IIId) išsamiai aptarė M. Kvietkausko knygos „Uosto fuga“ perskaitytas esė, savitu požiūriu sudomino ir gimnazijos direktorė Audronė, pasidalindama įspūdžiais apie Metų knygos 2017 rinkimų laimėtoją – R. Kmitos romaną „Pietinia kronikas“.
Lietuvių kalbos mokytoja Rasa skatino ieškoti rašant įvairių kūrybos formų, jos mokinė Miglė (Ib) perskaitė savo kūrybinius bandymus.
Popietės pabaigoje įdomią naujojo Rebekos Unos romano „Šeštadienį, aštuntą valandą“ reklamą pateikė dvi mokinių komandos, surengusios debatus tema „Peliukas Mikis yra populiarus, nes…“. Teigiančioji komanda Gabija (IIIb) ir Norbertas (IVb) pristatė Peliuką Mikį kaip teigiamą vaikų pasaulio herojų, neigiančioji komanda Eglė M. (IIId) ir Rokas (IVb) pateikė savuosius argumentus ir įrodė, kad Peliukas Mikis – tuštybės simbolis.
Paklaidžioję po atsivėrusius naujus knygos pasaulius skirstėmės suvokę, kad skaityti yra ne vien darbas, jausmų ugdymas, vaizduotė ir asmenybės turtinimas, bet pirmiausia – didžiulis malonumas. Nelaukim kitų metų, burkimės į knygų klubus, skaitykim ir diskutuokim!
Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Elvyra Lipeikytė
Parašykite komentarą