Mūsų gimnazijai labai pasisekė, kadangi patekome tarp 55 Lietuvos mokyklų, kurias nusprendė aplankyti projekto „Ar garini, ar rūkai – vis tiek save žudai“ mitų apie šiuolaikinį rūkymą griovėjų komanda.
Elektroninės cigaretės plinta dažniausiai tarp jaunimo, kaip naujovė. Jų poveikis apipintas daugybe mitų. Nors atrodo nekaltai ir kvepia skaniai, jų skystyje yra daugybė toksinių, kancerogeninių medžiagų. Moksliniai tyrimai atskleidžia, kad mėgėjai garinti skundžiasi net 12 organų sistemų sutrikimais. Šis žalingas įprotis ne tik kelia kraujospūdį, iššaukia sausą kosulį, kenkia širdžiai ir kraujagyslėms, bet gali sukelti tokias rimtas ligas, kaip burnos, gerklės ir plaučių vėžį.
Sausio 21 dieną, 13 valandą I-II gimnazijos klasių mokiniai buvo pakviesti į susitikimą su Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo finansuojamo projekto „Ar garini, ar rūkai – vis tiek save žudai“ komanda.
Gimnazistams buvo pateikta daug moksliškai pagrįstos informacijos apie el. cigarečių poveikį sveikatai, aptarti klaidinantys mitai. Svečiai skatino gimnazistus realiai vertinti šių prietaisų keliamas grėsmes sveikatai ir atsisakyti žalingo įpročio rūkyti.
Mokiniai turėjo galimybę inovatyvių priemonių pagalba (virtualios realybės akiniai, planšetiniai kompiuteriai) pamatyti, kaip el. cigaretės veikia organizmą, kaip, laikui bėgant, keičiasi rūkančio žmogaus išvaizda.
Visuomenės sveikatos specialistė Laima Razmienė