tai Medininkų memoriale, Muitinės istorijos pamokoje, pabrėžė Jonas Miškinis, Muitinės departamento generalinio direktoriaus pavaduotojas. Taip jau sutapo, kad Europos kalbų dieną – rugsėjo 26 dieną -II c klasės mokiniai buvo jau vienuoliktus metus organizuojamoje netradicinėje istorijos, pilietiškumo, karjeros ugdymo pamokoje.
Istorijos ir pilietiškumo pamoką vedė sunkiai per Medininkų žudynes sužeistas, tik per stebuklą išlikęs gyvas žudynių liudininkas Tomas Šernas. Jis susirinkusiems mokiniams, pasieniečių mokyklos kariams pasakojo apie pirmuosius Valstybės kūrimo žingsnius ir asmeninį patyrimą: „Buvome gyvieji taikiniai, nes neturėjome ginklų, uniformų, bet supratome savo pareigą saugoti ką tik atkurtos valstybės nepriklausomybę‘‘. Tomas ir po pamokos buvo su mokiniais, atsakė į klausimus, dovanojo knygą apie Medininkų žudynes ir skaudžiai pajuokavo, kad daugelis apie 1991 metų liepos 31 dieną Medininkų muitinės poste nužudytus septynis savanorius muitininkus negirdėjęs : „ Mat buvo vasara, atostogos…“ Jis palinkėjo , kad jauni žmonės išmoktų būti drąsūs ir nesistengtų niekam įtikti.
Antroje pamokoje, lydimi muitinės pareigūno, apžiūrėjome muitinėje esančią įrangą, kalbėjomės su specialistais, matėme, kaip atrodo „peršviestas‘‘ sunkvežimio krovinys, kokių gudrybių griebiasi kontrabandininkai.
Trečioje pamokoje mus stebino muitininkų keturkojai pagalbininkai. Šunys puikiai dresuoti, gebantys surasti narkotikus, pinigus, ginklus.
Į šią pamoką mus pakvietė Muitinės departamento Komunikacijos skyriaus direktoriaus pavaduotoja Henrika Rukšėnienė, baigusi Širvintų vidurinę mokyklą, o tarp pasieniečių mokyklos kursantų buvo mūsų buvęs gimnazistas Linas Duchnevičius! Gal kas nors iš IIc tęs gražias tradicijas ir taps pasienio ar muitinės pareigūnais…
IIc klasės auklėtoja Edita Rutkauskienė
Parašykite komentarą