+370 640 96117

gimnazija(eta)lsg.lt

Vilniaus g. 69

LT-19121 Širvintos

07:00 - 17:00

Pirmadienis - Penktadienis

Pamokų laikas

1. 8.00-8.45

2. 8.55-9.40

3. 9.50-10.35

4. 11.00-11.45

5. 12.05-12.50

6. 13.00-13.45

7. 13.55-14.40

8. 14.50-15.35

(8 382) 51230

gimnazija@lsg.lt

Vilniaus g. 69

LT-19121 Širvintos

08:00 - 17:00

Pirmadienis - Penktadienis

„Judėk ir tobulėk“

Projektas „Judėk ir tobulėk“

Projekto veiklos

Priemonės pavadinimas „Judėk, tobulėk ir sveikai maitinkis“

Priemonei įgyvendinti reikalinga suma: 800 Eurų

Prašoma suma: 700 Eurų

I. INFORMACIJA APIE PAREIŠKĖJĄ

1. Organizacijos vadovas (pareigos, vardas, pavardė), organizacijos pavadinimas, kodas, adresas, pašto indeksas, telefonas (-ai), faksas, el. paštas, atsiskaitomoji sąskaita, banko pavadinimas, banko kodas.

Direktorė Audronė Buzienė Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazija, 190360892, Vilniaus g. 69, 19121 Širvintos, Lietuva, 838251230, gimnazija@lsg.lt, LT544010042000147849, AB DNB bankas, 40100.

 

2. Priemonės vadovas (pareigos, vardas, pavardė), darbovietė, kvalifikacija (išsilavinimas, mokslinis laipsnis, patirtis sveikatinimo veikloje ir pan.), adresas susirašinėti, pašto indeksas, telefonas, faksas, el. paštas.

Kūno kultūros mokytoja Irena Žarnauskienė, Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazija, aukštasis, bakalauras, kūno kultūros mokytoja metodininkė, Vilniaus g. 69, 19121 Širvintos, +37066371355, irenabraz@gmail.com

II. PRIEMONĖS APRAŠYMAS

 

3. Situacijos atitinkamoje srityje statistinis apibūdinimas ir įvertinimas

Žmogus sukurtas judėti, o judėjimas turi didžiulę reikšmę gyvenimo kokybei bei gerovei. Fizinis aktyvumas – vienas iš sveikatą stiprinančių bei gyvenseną atspindinčių veiksnių. Jo stoka, kartu su kitais sveikatos rizikos veiksniais (rūkymu, nesveika mityba, antsvoriu ir kt.), skatina lėtinių ligų atsiradimą. Fizinio aktyvumo didinimas gali teigiamai paveikti ne tik jūsų kūną, bet ir protą. Ištirta, jog organizmas labai sunkiai pakelia nejudrumą, todėl ypač paplito širdies ir kraujagyslių sistemos ligos (Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, jos sudaro beveik pusę tų ligų, nuo kurių žmonės miršta). Aktyvios fizinės veiklos deficito problema aktuali visoms amžiaus grupėms, tačiau opiausia, kai kalbama apie paauglių sveikatą. Paaugliai judresni už suaugusiuosius, tačiau dėl paplitusių pasyvaus laisvalaikio formų ir jiems gresia hipokinezės (nepakankamas fizinis aktyvumas) pasekmės. Nuo judėjimo priklauso tinkamas organizmo ir jo sistemų ir organų vystymasis, organizmo funkcijų ir galių vystymasis, taisyklinga laikysena ir geras kūno sudėjimas, prisitaikymas gyventi tam tikroje gamtinėje ir socialinėje aplinkoje, ligų profilaktika, psichinis ir socialinis vystymasis, daugelio ligų ir negalavimų gydymas. Tinkamas fizinis aktyvumas reguliuoja virškinimą, padeda išvengti nutukimo, teigiamai veikia nervų sistemą, padeda įveikti stresą, emocinį nuovargį bei depresiją. Ne mažiau svarbi yra pilnavertė mityba, kuri gerina fizinę, psichinę bei socialinę savijautą. Jauni žmonės, kurie nuolatos skuba, daug mokosi, daug dirba, valgo tada, kada turi laiko, ir nesusimąsto, ar valgo sveikai. Jaunimas linkęs maistą rinktis pagal skonį ir mažiausiai kreipia dėmesį į jo naudą sveikatai. Daugelis atliktų tyrimų rodo, kad paaugliai vartoja per daug riebalų, per mažai angliavandenių, nepakankamai gauna vitaminų, mineralų, mažai vartoja vaisių ir daržovių.

Šiuo projektu norime paskatinti jaunimą, kuo daugiau judėti ir sveikai maitintis. Tikimės, kad suteikta informacija ir praktinės veiklos padės suprasti sveikos mitybos ir reguliaraus fizinio aktyvumo naudą saugant ir stiprinant sveikatą bei išvengiant ligų. Norime parodyti fizinio aktyvumo naudą, atkreipti jaunuolių ir bendruomenės narių dėmesį į tai, kad bėgti, mankštintis ir sveikai maitintis bei iš to gauti naudos gali kiekvienas.

Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos mokinių sveikatos būklė nėra pati geriausia, o statistiniai duomenys pateikami 1 lentelėje.

1 lentelė

Sveikatos surikimai

Mokinių skaičius

Regos sutrikimai

136

Iš jų trumparegystė

110

Skeleto raumenų sutrikimai

67

Iš jų skoliozė

25

Laikysenos sutrikimai

22

Antsvorį turi

16

Nutukimas nustatytas

9

Kvėpavimo sistemos susirgimai

15

Kraujotakos ligos

31

Nervų sistemos ligos

9

Virškinimo sistemos ligos

7

Endokrininės sistemos ligos

16

4. Problemos pagrindimas ir priemonės įgyvendinimo būtinumas.

Fizinio aktyvumo poveikis vaikams ir paaugliams yra neabejotinas. Jis stimuliuoja viso organizmo gyvybinę veiklą ir augimo procesus, didina organizmo imunitetą ir atsparumą nepalankiems išorės veiksniams, teigiamai veikia visas raumenų grupes. Esant fiziškai aktyviam mažėja streso hormonų lygis kraujyje, o tai ypač aktualu vyresnių klasių moksleiviams, kurie nemažai įtampos patiria ruošiantis egzaminams. Kadangi fizinis aktyvumas didina didžiųjų galvos smegenų pusrutulių žievės tonusą – didėja protinis darbingumas, gerėja miegas, didėja pasitikėjimas savimi ir pasitenkinimas gyvenimu, daugėja galimybių savirealizacijai, gerėja gebėjimas bendrauti ir socialinė adaptacija.

Šiuo metu yra įgyvendinamas Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos stadiono rekonstrukcijos projektas. Aplinkinės teritorijos netvarkingumas ir sunkesvorė technika neleidžia gimnazistams sportuoti stadione. Rekonstravus stadioną, bus sukurtos puikios sąlygos vaikų ir jaunimo neformaliam švietimui, šeimų laisvalaikio užimtumui, užtikrintos sąlygos miesto bendruomenei organizuoti renginius, turnyrus ir pan., bet to dar reikės palaukti. Teikiamo projekto įgyvendinimas ženkliai prisidėtų gerinant kūno kultūros pamokų, įvairių sportinių renginių kokybę gimnazijos teritorijoje ir miesto erdvėse, sprendžiant mokinių ir bendruomenės narių užimtumo problemas, užkertant kelią žalingų įpročių atsiradimui.

Tradiciškai paaugliai laikomi „pažeidžiamiausia grupe“ dėl padidėjusio maisto poreikio ir maisto, turinčio mažai maisto medžiagų, vartojimo. Paauglystė yra gyvensenos ir savojo „aš“ keitimosi laikotarpis, taip pat ir fizinio augimo, ir didėjančio maisto poreikio laikas, tai sukelia kai kuriuos mitybos netolygumus. Paauglių mityba dažnai būna chaotiška, paaugliai dažnai valgo ne namuose, todėl dažniausiai pasirenkami šalti užkandžiai, greitas maistas. Emocinis nestabilumas ir pakitusi kūno išvaizda gali sukelti protarpinį stresą ir tai gali nulemti nenormalius valgymo įpročius, pvz., persivalgymą, svorio mažinimą, nervinę anoreksiją ar bulimiją. Potraukis į alkoholį, piktnaudžiavimas cheminiais preparatais gali pakeisti maisto medžiagų būklę organizme. Mados pasaulis sukūrė ypač liesos merginos grožio idealą. Merginos, siekdamos tokio idealo, pradeda laikytis dietos. Jos bijo valgyti, kad nepriaugtų svorio, todėl jų mityba būna nevisavertė.

Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazija yra miesto centre. Tai strategiškai patogi vieta pasiekti beveik visas miesto maitinimo ir prekybos įstaigas. Pertraukų metu mokiniai apsilanko prekybos centruose, valgo sausą maistą, nepaliekami be dėmesio ir kebabai. Tikimės, kad įgyvendinus teikiamo projekto veiklas, mūsų jaunimas supras, kad sveikiausias maistas yra gimnazijos valgykloje.

5. Tikslai ir uždaviniai.

Projekto pavadinimas: „Judėk, tobulėk ir sveikai maitinkis“

Projekto tikslas: Organizuojant fizinę veiklą, kuri apima emocinę ir psichinę, judėjimo ir pažinimo sritis, ugdyti judesių kultūrą, savarankiškumą, kūrybiškumą, iniciatyvumą, pilietiškumą, vaizduotę, komunikabilumą, skatinti moksleivių ir bendruomenės narių fizinį aktyvumą, ugdyti(s) sveikos mitybos įgūdžius ir gerinti sveikatą.

Projekto uždaviniai:

  • Supažindinti bendruomenės narius ir moksleivius su fizinio aktyvumo nauda sveikatai.
  • Organizuoti atskirus fizinio aktyvumo užsiėmimus bendruomenės nariams ir moksleiviams.
  • Aktyviai ir tikslingai praleisti laiką.
  • Mokytis gyventi sveikai, ugdyti(s) sveikos mitybos įgūdžius.

6. Įgyvendinimo būdai.

Projektas bus įgyvendinamas šiais būdais:

  • Aerobinių svarmenų, balansinių ir koordinacinių treniruoklių pirkimas.
  • Mokymai kaip naudotis aerobiniais svarmenimis, balansiniais ir koordinaciniais treniruokliais.
  • Netradicinės fizinio aktyvumo pamokos mokiniams ir atvirosios pamokos rajono pedagogams ir  bendruomenės nariams.
  • Aktyvaus judėjimo dienos organizavimas mokiniams ir bendruomenės nariams.
  • Judėjimo savaitės organizavimas mokiniams ir bendruomenės nariams.
  • Sporto varžybų mokiniams ir jų  tėvams (globėjams, rūpintojams) „Sportuoja visa šeima“ organizavimas.
  • Alkoholio, tabako ir kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo programos vykdymas (integruota į ugdymo procesą).
  • Sveikos mitybos dienos organizavimas mokiniams.

7. Priemonės objektas (kokioms gyventojų grupėms skiriama; kokių bendruomenės grupių ar institucijų reikmes jis labiausiai tenkins ir kokią jų veiklą aktyvins).

Projektas skirtas gimnazijos bendruomenei ir miesto vaikams bei jaunimui. Projekto veiklose dalyvaus visi (333) gimnazijos 9 – 12 klasių mokiniai, mokytojai, tėvai (globėjai, rūpintojai), socialiniai partneriai.

8. Kitos priemonėje dalyvaujančios organizacijos.

Širvintų miesto bendruomenė. Širvintų rajono ugdymo įstaigų kūno kultūros ir kitų specialybių mokytojai.

9. Įgyvendinimo etapai ir terminai (pateikti darbo planą).

Veiklos turinys

2 lentelė

Eil. Nr.

Renginio pavadinimas

Data

Vykdymo vieta

Atsakingas

1

Sveikos mitybos diena:

  • Sveiko maisto pristatymas.
  • Piešinių konkursas „Sveika mityba – sveikam gyvenimui“.

 

 

2018 m.

spalis

Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazija

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Stasė Vaškūnienė, kūno kultūros mokytojai, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Laima Razmienė, biologijos ir dailės mokytojai.

2

1. Netradicinės fizinio aktyvumo pamokos 9 – 12 klasių mokiniams (Šiaurietiškas ėjimas).

2. Netradicinės fizinio aktyvumo pamokos 9 – 12 klasių mokiniams (Aerobikos ir šokių).

 

 

2018 m.

balandis birželis

2018 m.

lapkritis gruodis

 

Takas aplink Širvintų marias,

Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos sporto salė

Arvydas Raskilas Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistas Šiaurietiško ėjimo C kategorijos treneris Kaišiadorių r.sav. visuomenės sveikatos biuras, šokių vyr. mokytoja Odeta Žinienė ir kūno kultūros mokytojai.

3

Aktyvaus judėjimo diena „Judėk, tobulėk ir sveikai maitinkis“

  • Konkursas „Būk saugus“.
  • Paplūdimio tinklinio varžybos.
  • Kryžiažodžių sprendimas sveikos mitybos tema.

2018 m. gegužė birželis

Širvintų miesto paplūdimys

Kaišiadorių r.sav. visuomenės sveikatos biuras, kūno kultūros  mokytojai, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Laima Razmienė, mokinių savivalda, biologijos mokytojai, klasių vadovai.

4

Judėjimo savaitė:

  • Bėgimas Igno Šeiniaus alėja.
  • Krepšinio varžybos.
  • Tinklinio varžybos.
  • Šokių (aerobikos) diena.

 

2018 m.

rugsėjis

lapkritis

 

Širvintų miesto Igno Šeiniaus alėja

Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos sporto salė,

krepšinio aikštelė

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Stasė Vaškūnienė, kūno kultūros,  mokytojai, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Laima Razmienė, mokinių savivalda, klasių vadovai, šokių vyr. mokytoja Odeta Žinienė.

5

 

Sporto varžybos mokiniams ir jų  tėvams (globėjams, rūpintojams) „Sportuoja visa šeima“.

2018 m. spalis

Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos sporto salė

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Stasė Vaškūnienė, kūno kultūros,  mokytojai, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Laima Razmienė, mokinių savivalda, klasių vadovai.

6

Netradicinės biologijos pamokos. Užkrečiamų ligų prevencija.

Visus metus

Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazija

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Laima Razmienė, biologijos mokytojai.

10. Laukiami rezultatai (kas naujo ir kaip bus padaryta, kas pasikeis įgyvendinus priemones; kokią įtaką turės atitinkamai sričiai modernizuoti).

Šiuo projektu siekiama, kad mo­ki­niai tei­gia­mai ver­tintų sa­ve, po­zi­ty­viai mąs­ty­tų, kon­tro­liuo­tų emo­ci­jas, pri­im­tų pa­lan­kiausius ra­cio­na­lius spren­di­mus sa­vo, ar­ti­mų­jų, ben­druo­me­nės svei­ka­tai ir ge­ro­vei; mankš­tin­tųsi ir prak­ti­kuo­tų įvai­rias ki­tas fi­zi­nio ak­ty­vu­mo for­mas (šiaurietiškas ėjimas, aerobika), svei­kai mai­tin­tųsi, lai­ky­tųsi dar­bo ir po­il­sio rit­mo, as­mens ir ap­lin­kos šva­ros; su­ras­tų, at­si­rink­tų ir pri­tai­ky­tų pa­ti­ki­mą in­for­ma­ci­ją, prie­mo­nes ir pa­slau­gas svei­ka­tai sau­go­ti bei stip­rin­ti; kri­tiš­kai ver­tintų šei­mos, ben­dra­am­žių, me­di­jų, tech­no­lo­gi­jų, kul­tū­ros įta­ką svei­kai gy­ven­se­nai, at­si­spir­tų nei­gia­mam so­cia­li­niam spau­di­mui; pa­si­nau­dotų sa­vo fi­zi­nė­mis, psi­chi­nė­mis, dva­si­nė­mis ga­lio­mis svei­ka­tai pa­lankiai ap­lin­kai kur­ti; iš­si­kel­tų trum­pa­lai­kius ir il­ga­lai­kius svei­ka­tos saugo­ji­mo ir stip­ri­ni­mo tiks­lus. Fizinis aktyvumas – tai ne tik kūno kultūros pamokų ar įvairių sporto būrelių lankymas. Prasminga fizinė veikla yra ir ėjimas pėsčiomis į mokyklą, važinėjimasis dviračiu, riedučiais, maudynės ežere, sniego kasimas ar net tvarkymasis namuose. Sportuojantys jaunuoliai išsiugdo gražias kūno formas, sugeba gražiai ir plastiškai judėti. Aktyvų fizinį gyvenimą gyvenantys žmonės yra sveikesni, darbingesni, gražesni ir geresnės nuotaikos. Tikimasi, kad sportinės veiklos ir visapusiškas švietimas padidins jaunimo užimtumą, motyvaciją mokytis ir sumažins norą žalingiems įpročiams. Po parodomųjų (šiaurietiško ėjimo ir aerobikos) pamokų, mokytojai įsigiję inventorių (šiaurietškas lazdas ir aerobinius svarmenis), gautą patirtį galės panaudoti ugdymo procese ir kasdieniniame gyvenime.

11. Rezultatų įvertinimo kriterijai (kaip patys rengėjai vertins gautus rezultatus).

Kriterijai:

  • Mokinių susidomėjimas ir aktyvumas. Tikimės, kad sportinėje veikloje dalyvaus 70-90 % mokinių.
  • Tėvų (globėjų, rūpintojų) dalyvavimas sporto varžybose. Tikimės, kad renginiuose dalyvaus 10-30 % tėvų (globėjų, rūpintojų).
  • Atvirose pamokose dalyvausiančių kolegų skaičius. Dalyvaus 10-15 pedagogų.
  • Mokinių sergamumo peršalimo ligomis mažėjimas.
  • Mokinių, tėvų (globėjų, rūpintojų) ir bendruomenės atsiliepimai apie veiklas. Atsiliepimai bus skelbiami gimnazijos interneto svetainėje www.lsg.lt, gimnazijos profilyje socialiniame tinkle Facebook: https://www.facebook.com/Širvintų-Lauryno-Stuokos-Gucevičiaus-gimnazija-197617393594684/

 

 

12. Priemonės tęstinumo galimybės.

Tai jau būtų antras savivaldybės lėšomis finansuojamas projektas. Jau trečius metus vykdysime netradicinio ugdymo pamokas, kurios praėjusiais mokslo metais pasipildė šiaurietiško ėjimo užsiėmimais, o šiais metais — aerobikos ir šokių užsiėmimais. Vykdysime „Judėjimo savaitę“. Tęsime sporto renginius: sporto varžybos mokiniams ir tėvams (globėjams, rūpintojams) „Sportuoja visa šeima“, aktyvaus judėjimo diena „Judėk ir tobulėk“, kuri šiais metais pasipildys sveikos mitybos tematika. Šio projekto dėka, įsigijusi aerobinių svarmenų, balansinių ir koordinacinių treniruoklių, gimnazija galėtų plėtoti sporto šakų įvairovę.

 

13. Informacijos apie priemonę ir jos rezultatus sklaidos būdai.

Informacijos sklaida:

  • elektroninis dienynas TAMO;
  • gimnazijos interneto svetainė www.lsg.lt;
  • gimnazijos laikraštis „ATOdangos“;
  • rajoninė spauda;
  • gimnazijos profilis socialinis tinklas Facebook: https://www.facebook.com/Širvintų-Lauryno-Stuokos-Gucevičiaus-gimnazija-197617393594684/.

III. TURIMI IŠTEKLIAI PRIEMONEI VYKDYTI

 

14. Kolektyvas, dalyvaujantis vykdant priemonę (skaičius, kvalifikacija, kvalifikaciją patvirtinantys dokumentai).

Projekto organizatoriai:

Irena Žarnauskienė – LVKKI 1998 m., aukštasis (bakalauras) – kūno kultūros mokytoja;

Stasė Vaškūnienė – Šataitė – VVV. Kapsuko universitetas 1981 m., aukštasis – fizikos dėstytoja;

Renata Dikčiūtė – VPU, 2000 m., gamtos mokslų magistro laipsnis – biologijos mokytoja;

Laimutė Kalesnykaitė – VPI, 1986 m., aukštasis – biologijos ir žemės ūkio darbų mokytoja;

Romualdas Chmeliauskas –  LVKKI, 1989 m., aukštasis – kūno kultūros dėstytojas;

Laima Razmienė – VPU, 2009 m., aukštasis, socialinio pedagogo kvalifikacija, Vilniaus medicinos mokykla, 1985 m., Vaikų įstaigų medicinos sesuo;

Arvydas Raskilas – LSMU, 2011 m. magistro diplomas, visuomenės sveikatos magistro kvalifikacijos laipsnis.

Odeta Žinienė – KU, 2000 m. aukšojo mokslo diplomas, sportinių šokių pedagogo – trenerio kvalifikacija.

 

15. Materialiniai ištekliai priemonei vykdyti (patalpos, transportas ir kt.).

Reikalingi materialiniai ištekliai:

  • gimnazijos sporto salė;
  • gimnazijos krepšinio aikštelė;
  • gimnazijos valgykla;
  • kompiuteris su interneto prieiga projekto sklaidai organizuoti;
  • spausdintuvas padėkos raštams spausdinti.
  1. KONKRETŪS PRIEMONEI VYKDYTI SKIRTI DARBAI

 

3 lentelė

 

Eil. Nr.

Konkretūs darbai

Atlikimo vieta

Atlikimo laikas

Dalyvių (gavėjų) skaičius

Darbų vertinimo kriterijai

1

Sveikos mitybos diena:

  • Sveiko maisto pristatymas.
  • Piešinių konkursas „Sveika mityba – sveikam gyvenimui“.

 

Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazija

2018 m.

spalis

330, I–IV klasių mokiniai

14 sveiko maisto patiekalų (kiekviena klasė po 1);

20-30 darbų piešinių konkursui

2

1. Netradicinės fizinio aktyvumo pamokos 9 – 12 klasių mokiniams (Šiaurietiškas ėjimas).

 

2. Netradicinės fizinio aktyvumo pamokos 9 – 12 klasių mokiniams (Aerobikos ir šokių).

 

 

Takas aplink Širvintų marias

 

Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos sporto salė

2018 m.

balandis birželis

 

2018 m.

lapkritis gruodis

 

34 I-IV   klasių     specialiosios ir parengiamosios fizinio pajėgumo grupių mokiniai;

80, I-IV klasių merginų

4 mokomosios šiaurietiško ėjimo pamokos;

8 aerobikos ir šokių pamokos

 

 

 

 

 

 

 

3

Aktyvaus judėjimo diena „Judėk, tobulėk ir sveikai maitinkis“:

  • Konkursas „Būk saugus“.
  • Paplūdimio tinklinio varžybos.
  • Kryžiažodžių sprendimas sveikos mitybos tema.

Širvintų miesto paplūdimys

2018 m. gegužė birželis

120 I ir III klasių mokinių

70-90% mokinių dalyvavimas

 

4

 

Judėjimo savaitė:

  • Bėgimas Igno Šeiniaus alėja.
  • Krepšinio varžybos.
  • Tinklinio varžybos.
  • Šokių (aerobikos) diena.

 

 

 

 

 

 

Širvintų miesto Igno Šeiniaus alėja

Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos sporto salė, krepšinio aikštelė

2018 m.

rugsėjis

lapkritis

 

330 I–IV klasių mokiniai

70-90% mokinių dalyvavimas

5

Sporto varžybos mokiniams ir jų  tėvams (globėjams, rūpintojams) „Sportuoja visa šeima“.

Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos sporto salė

2018 m. spalis

30 mokinių ir 20 tėvų (globėjų, rūpintojų)

70-90% mokinių ir 10-30% tėvų (globėjų, rūpintojų) aktyvumas

6

Netradicinės biologijos pamokos. Užkrečiamų ligų prevencija.

Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazija

Visus metus

162 I-II klasių ir biologijos dalyką pasirinkę III–IV klasių mokiniai

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Laima Razmienė, biologijos mokytojai

PRIEMONĖS VYKDYMO BIUDŽETAS

4 lentelė

 

Išlaidų pavadinimas

Turimos lėšos, €

Iš kitų remėjų prašomos lėšos (€)

Iš Širvintų rajono savivaldybės prašomos lėšos (€)

Darbo užmokestis

 

 

0

Socialinio draudimo įnašai

 

 

0

Mityba

 

 

0

Transportas (nuoma, transporto bilietų apmokėjimas)

 

 

0

Kopijavimo, leidybos, pristatymo visuomenei išlaidos

 

 

100

Paslaugų, susijusių su priemone, pirkimas

 

 

0

Mažaverčių priemonių ir reikmenų įsigijimas

 

100

 

 

390

Kitos su priemonės įgyvendinimu susijusios išlaidos

 

 

 

210

Mažavertės priemonės ir reikmenys

5 lentelė

 

Eil.

Nr.

Priemonės pavadinimas

Skaičius, vnt.

Lėšos, €

1

Aerobiniai svarmenys, balansiniai ir koordinaciniai treniruokliai

20

300

2

Paplūdymio, tinklinio kamuoliai

2

60

3

Krepšinio kamuoliai

1

50

4

Teniso kamuoliukai, šokdynės ir kt.

 

80

 

Iš viso:

 

490

 

Apdovanojimai ir kitos priemonės projekto igyvendinimui

 

6 lentelė

 

Eil.

Nr.

Renginio pavadinimas

Kanceliarinės prekės ir kt.

Lėšos, €

1

 

 

 

 

2

Sveikos mitybos diena:

  • Sveiko maisto pristatymas.
  • Piešinių konkursas „Sveika mityba – sveikam gyvenimui“.

 

Aktyvaus judėjimo diena „Judėk ir tobulėk“.

 

120 padėkos raštų, 15 medalių

70

3

Judėjimo savaitė:

  • bėgimas aplink marias;
  • badmintono varžybos;
  • krepšinio varžybos;
  • tinklinio varžybos.

150 padėkos raštų, 22 medaliai

70

4

Sporto varžybos mokiniams ir jų  tėvams (globėjams, rūpintojams) „Sportuoja visa šeima“.

50 padėkos raštų, asmeninės dovanėlės

70

 

Iš viso:

 

210

V.PARAIŠKOS PRIEDAI

16. Įstaigos ar organizacijos registracijos pažymėjimo kopija.

17. Darbuotojų, dalyvaujančių įgyvendinant priemonę, kvalifikaciją patvirtinančių dokumentų kopijos.

18. Licencijos apie teisę užsiimti sveikatos mokymo veikla, jei tokią turi, kopija.

 

 

 


 

Projekto veiklos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2016-2017 mokslo metais įvykdytas projektas

PRIEMONĖS ATASKAITA

2017 m. gruodžio mėn. 18 d.

Širvintos

Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazija, 190360892, Vilniaus g. 69, 19121 Širvintos, Lietuva, 838251230, gimnazija@lsg.lt, LT544010042000147849, AB DNB bankas, 40100.

(Organizacijos pavadinimas, adresas)

atstovaujama  direktorės Audronės Buzienės

gavo 2017 m. iš Širvintų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos

650 € projektui „Judėk ir tobulėk“ įgyvendinti.

Įgyvendinti pagrindiniai priemonės organizavimo ir planavimo etapai:

  1. Esamos problemos išaiškinimas (santrauka)

Šiuo projektu norėjome paskatinti, kad kuo daugiau vaikų judėtų ir sportuotų. Norėjome parodyti fizinio aktyvumo naudą, atkreipti vaikų ir bendruomenės narių dėmesį į tai, kad bėgti, mankštintis bei iš to gauti naudą gali kiekvienas. Vaikai ir jaunimas paprastai nėra tokie savarankiški, jog vieni, be pagalbos, nuolatos tinkamai rūpintųsi savo sveikata bei išsiugdytų būtinus sveikos gyvensenos įgūdžius. Labai svarbu jauną žmogų skatinti ieškoti naujų patrauklių būdų, kurie sudomintų aktualia ir patrauklia informacija, skatinančia nuolatos rūpintis savo sveikata.

2. Priemonės tikslas (-ai), kurio (-ių) buvo siekta vykdant projektą:

Organizuojant fizinę veiklą, kuri apima emocinę ir psichinę, judėjimo ir pažinimo sritis, ugdyti judesių kultūrą, savarankiškumą, kūrybiškumą, iniciatyvumą, pilietiškumą, vaizduotę, komunikabilumą, skatinti moksleivių ir bendruomenės narių fizinį aktyvumą ir gerinti sveikatą.

3. Priemonės uždaviniai, numatyti priemonės tikslui pasiekti per nustatytą laikotarpį:

1)      Supažindinti bendruomenės narius ir moksleivius su fizinio aktyvumo nauda sveikatai;

2)      Organizuoti atskirus fizinio aktyvumo užsiėmimus bendruomenės nariams ir moksleiviams;

3)      Vykdyti žalingų įpročių prevenciją ir didinti užimtumą;

4)      Aktyviai ir tikslingai praleisti laiką.

Priemonės vykdymo rezultatai (reikia aprašyti, kokie buvo pasiekti rezultatai, nurodyti renginių, paskaitų, seminarų skaičių ir jų pavadinimus, lankytojų, dalyvių skaičių, lektorių sąrašą) :

1 lentelė

  • Konkretūs priemonės vykdymo darbai

    Vieta

    Laikas

    Dalyvių skaičius

    Skirtos lėšos, €

    Panaudotos lėšos, €

    1. Netradicinės fizinio aktyvumo pamokos 9 – 12 klasių mokiniams (Šiaurietiškas ėjimas).

    Takas aplink Širvintų marias

    2017-04-25

    2017-04-28

    2017-05-04

     

    Ia – 22

    Ic – 20

    IIc – 22

    IId – 24

    Viso: 88

    160

    160

    1. Aktyvaus judėjimo diena „Judėk ir tobulėk“
    • virvės traukimo varžybos;
    • paplūdimio tinklinio varžybos;
    • smiginio varžybos;
    • motorolerių slalomo;
    • kryžiažodžių sprendimas sveikos gyvensenos tema.

    Širvintų miesto paplūdimys

    2017-05-26

    Iabcd – 65

    IIIabc – 60

    IVabcd –20

    Klasių vadovės – 11

    Viso:156

    140

     

    140

    1. Judėjimo savaitė:
    • bėgimas I. Šeiniaus alėja;
    • badmintono varžybos;
    • plaukimo varžybos.

     

     

    Širvintų miesto Igno Šeiniaus alėja

    2017-09-15

    300 I–IV gimnazijos klasių mokinių;

    24 mokytojai

    Viso: 324

     

     

    73,26

    1. Tinklinio varžybos

    Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos sporto salė

    2017-10-13

    50 I–IV gimnazijos klasių mokinių

     

    Viso: 50

     

     

    1. Sporto varžybos mokiniams ir jų  tėvams (globėjams, rūpintojams) „Sportuoja visa šeima“.

     

     

     

     

     

    Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos sporto salė

    2017-12-06

    50 I-IV gimnazijos klasių mokinių, tėvų (globėjų, rūpntojų), mokytojųViso: 50

    120

    120

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    1. Inventoriaus pirkimas.

     

     

     

     

     

    493, 26

     

    1. Kitos su priemonės įgyvendinimu susijusios išlaidos.

     

     

     

     

    156, 74

     

     

    Iš viso:

    650


Priemonės rezultatų vertinimo kriterijai:

2 lentelė

Vertinimo kriterijai (išvardinti)

Skaičius/planuota

Įvykdyta

  1. Netradicinės fizinio aktyvumo pamokos I – IV gimnazijos klasių mokiniams (Šiaurietiškas ėjimas).

 

  1. Aktyvaus judėjimo diena „Judėk ir tobulėk“:
  • virvės traukimo varžybos;
  • paplūdimio tinklinio varžybos;
  • smiginio varžybos;
  • motorolerių slalomas;
  • kryžiažodžių sprendimas sveikos gyvensenos tema.

 

  1. Judėjimo diena:
  • bėgimas I. Šeiniaus alėja;
  • badmintono varžybos;
  • plaukimo varžybos.

 

  1. Tinklinio varžybos

 

 

 

  1. Sporto varžybos mokiniams ir jų  tėvams (globėjams, rūpintojams) „Sportuoja visa šeima“.

 

Dalyvavo: 88 mokiniai

Planuota: 84 mokiniai

 

 

 

Dalyvavo: 156 mokiniai, mokytojai

Planuota: 170 mokiniai, mokytojai

 

 

 

 

 

 

Dalyvavo: 324 mokiniai, mokytojai

Planuota: 350 mokiniai, mokytojai

 

 

Nebuvo planuota

Dalyvavo: 50

 

 

Dalyvavo: 50 tėvai (globėjai, rūpintojai), mokiniai, mokytojai

Planuota: 50 tėvai (globėjai, rūpintojai), mokiniai, mokytojai

 

Įvykdyta 105 %

 

 

 

 

Įvykdyta 92 %

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Įvykdyta 93 %

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Įvykdyta 100 %

Mokiniai

 

Mokytojai

 

Tėvai (globėjai, rūpintojai)

Planuota: 357, dalyvavo: 350

Nebuvo planuota, dalyvavo: 24

Planuota: 20, dalyvavo: 9

Įvykdyta 98 %

 

 

 

Įvykdyta 45 %

 

Visuomenės informavimas apie vykdomą priemonę:

3 lentelė

Eil. Nr.

Informavimo ir viešinimo priemonės pavadinimas

Skaičius, (nurodyti adresus ir pavadinimus, kur buvo publikuojama)

1.

Laikraštis

  • rajoninė spauda (laikraščiai „Širvintų kraštas“, „Širvis“)

 

2.

Priemonės vykdytojo interneto svetainė

  • elektroninis dienynas TAMO,
  • gimnazijos interneto svetainė www.lsg.lt ,
  • gimnazijos profilyje socialiniame tinkle Facebook
    https://www.facebook.com/Širvintų-Lauryno-Stuokos-Gucevičiaus-gimnazija-197617393594684/

3.

Savivaldybės interneto svetainė

4.

Informavimas ir viešinimas renginių metu (pvz., konferencijų, seminarų parodų metu)

  • elektroninis dienynas TAMO,
  • gimnazijos interneto svetainė www.lsg.lt ,
  • gimnazijos profilyje socialiniame tinkle Facebook
    https://www.facebook.com/Širvintų-Lauryno-Stuokos-Gucevičiaus-gimnazija-197617393594684/

5.

Popieriniai ir elektroniniai leidiniai (plakatai, lankstinukai, biuleteniai, skrajutės, garso ar vaizdo reklaminė medžiaga ir kt.)

Gimnazijos skelbimų lentoje, A4 formatas

6.

Aiškinamieji ir informaciniai stendai (laikinieji bei pastovūs)

Stendas: Projektas „Judėk ir tobulėk“

7.

Kitos priemonės

 

 


Projekto veiklos programa 2017 m. balandžio-gegužės mėnesiais

Projekto organizatoriai:

  1. Irena Žarnauskienė – projekto vadovė, kūno kultūros mokytoja metodininkė;
  2. Margarita Vaičelytė – direktoriaus pavaduotoja ugdymui;
  3. Laimutė Kalesnykaitė – biologijos mokytoja metodininkė;
  4. Romualdas Chmeliauskas – kūno kultūros mokytojas metodininkas;
  5. Rita Kamarauskienė – vyr. socialinė pedagogė;
  6. Laima Razmienė – Kaišiadorių visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos priežiūros specialistė;
  7. Arvydas Raskilas – Kaišiadorių visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistas.

Tikslai ir uždaviniai

Projekto tikslas: Organizuojant fizinę veiklą, kuri apima emocinę ir psichinę, judėjimo ir pažinimo sritis, ugdyti judesių kultūrą, savarankiškumą, kūrybiškumą, iniciatyvumą, pilietiškumą, vaizduotę, komunikabilumą, skatinti moksleivių ir bendruomenės narių fizinį aktyvumą ir gerinti sveikatą.

Projekto uždaviniai:

  • Supažindinti bendruomenės narius ir moksleivius su fizinio aktyvumo nauda sveikatai;
  • Organizuoti atskirus fizinio aktyvumo užsiėmimus bendruomenės nariams ir moksleiviams;
  • Vykdyti žalingų įpročių prevenciją ir didinti užimtumą;
  • Aktyviai ir tikslingai praleisti laiką.

Įgyvendinimo būdai.

Projektas bus įgyvendinamas šiais būdais:

  • Šiaurietiškų lazdų ir kamuolių pirkimas;
  • Mokymai kaip naudotis šiaurietiškomis lazdomis;
  • Netradicinės fizinio aktyvumo pamokos mokiniams ir atvirosios pamokos rajono pedagogams ir  bendruomenės nariams;
  • Aktyvaus judėjimo dienos organizavimas mokiniams ir bendruomenės nariams;
  • Judėjimo savaitės organizavimas mokiniams ir bendruomenės nariams;
  • Sporto varžybų mokiniams ir jų  tėvams „Sportuoja visa šeima“ organizavimas;
  • Alkoholio, tabako ir kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo programos vykdymas (integruota į ugdymo procesą).

Priemonės objektas (kokioms gyventojų grupėms skiriama; kokių bendruomenės grupių ar institucijų reikmes jis labiausiai tenkins ir kokią jų veiklą aktyvins).

Projektas skirtas gimnazijos bendruomenei ir miesto vaikams bei jaunimui. Projekto veiklose dalyvaus visi (357) gimnazijos 9-12 klasių mokiniai, mokytojai, tėvai, socialiniai partneriai.

Kitos priemonėje dalyvaujančios organizacijos.

Širvintų miesto bendruomenė. Širvintų rajono ugdymo įstaigų kūno kultūros ir kitų specialybių mokytojai.

Veiklos turinys

Eil. Nr.

Renginio pavadinimas

Data

Vykdymo vieta

Atsakingas

1

1. Netradicinės fizinio aktyvumo pamokos 9 – 12 klasių mokiniams (Šiaurietiškas ėjimas);

2. Parodomosios alternatyvios kūno kultūros pamokos 9 – 12 klasių mokiniams, kurios bus atviros ir jas galės stebėti kitų specialybių ugdymo įstaigų mokytojai, Širvintų miesto bendruomenė (Šiaurietiškas ėjimas).

2017 m. balandis gegužė

Takas aplink Širvintų marias

Arvydas Raskilas Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistas Šiaurietiško ėjimo C kategorijos treneris Kaišiadorių r.sav. visuomenės sveikatos biuras.

2

Aktyvaus judėjimo diena „Judėk ir tobulėk“

  • virvės traukimo varžybos;
  • paplūdimio tinklinio varžybos;
  • futbolo varžybos;
  • kryžiažodžių sprendimas sveikos gyvensenos tema.

2017 m. gegužė

Širvintų miesto paplūdimys,

Sporto mokyklos žolės riedulio aikštelė

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Margarita Vaičelytė, kūno kultūros, biologijos mokytojai, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Laima Razmienė, mokinių savivalda, klasių vadovai.

3

Judėjimo savaitė:

  • bėgimas aplink marias;
  • badmintono varžybos;
  • krepšinio varžybos;
  • tinklinio varžybos.

 

 

 

 

2017 m.

rugsėjis

Takas aplink Širvintų marias

Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos sporto salė

Gimnazijos krepšinio aikštelė

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Margarita Vaičelytė, kūno kultūros,  mokytojai, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Laima Razmienė, mokinių savivalda, klasių vadovai

4

Sporto varžybos mokiniams ir jų  tėvams „Sportuoja visa šeima“.

2017 m. gruodis

Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos sporto salė

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Margarita Vaičelytė, kūno kultūros,  mokytojai, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Laima Razmienė, mokinių savivalda, klasių vadovai.

5

Alkoholio, tabako ir kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo prevencijos programos vykdymas.

Visus metus

Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazija

Biologijos, chemijos mokytojai, sveikatos priežiūros specialistė Laima Razmienė, mokinių savivalda, klasės vadovai.

Laukiami rezultatai (kas naujo ir kaip bus padaryta, kas pasikeis įgyvendinus priemones; kokią įtaką turės atitinkamai sričiai modernizuoti).

Šiaurietiškuoju vaikščiojimu užsiimantiems žmonėms gerėja organizmo bendra funkcinė būklė, aerobinė ištvermė, gerėja raumenų būklė, todėl teigiamo rezultato turėtų sulaukti specialiosios ir parengiamosios grupės mokiniai. Fizinis aktyvumas kiekvienam žmogui padeda susitvarkyti su įtampa, gerina savijautą ir fizinę būklę, stiprina įmunitetą. Tikimasi, kad sportinės veiklos padidins jaunimo užimtumą, motyvaciją mokytis ir sumažins norą žalingiems įpročiams. Po parodomųjų pamokų, mokytojai įsigiję inventorių, gautą patirtį galės panaudoti ugdymo procese ir kasdieniniame gyvenime.

Rezultatų įvertinimo kriterijai:

Mokinių susidomėjimas ir aktyvumas. Tikimės, kad sportinėje veikloje dalyvaus 70-90 % mokinių.

Tėvų dalyvavimas sporto varžybose. Tikimės, kad renginiuose dalyvaus 10-30 % tėvų.

Atvirose pamokose dalyvaujančių kolegų skaičius. Dalyvaus 10-15 pedagogų.

Mokinių, tėvų ir bendruomenės atsiliepimai apie veiklas. Atsiliepimai bus skelbiami gimnazijos interneto svetainėje www.lsg.lt, gimnazijos FB paskyroje.

Priemonės tęstinumo galimybės

Projektas yra naujas. Tačiau jau antrus metus vykdysime netradicinio ugdymo pamokas, kurios pasipildys Šiaurietiško ėjimo užsiėmimais. Vykdysime „Judėjimo savaitę“. Tęsime sporto renginius: sporto varžybos mokiniams ir tėvams „Sportuoja visa šeima“, aktyvaus judėjimo diena „Judėk ir tobulėk“. Šio projekto dėka, įsigijusi šiaurietiško ėjimo lazdas, gimnazija galėtų plėtoti sporto šakų įvairovę.

Informacijos apie priemonę ir jos rezultatus sklaidos būdai

Informacijos sklaida:

  • elektroninis dienynas TAMO,
  • gimnazijos interneto svetainė,
  • gimnazijos laikraštis „ATOdangos“,
  • rajoninė spauda,
  • gimnazijos FB paskyra.

Materialiniai ištekliai priemonei vykdyti

Reikalingi materialiniai ištekliai:

  • gimnazijos sporto salė,
  • gimnazijos krepšinio aikštelė,
  • kompiuteris su interneto prieiga projekto sklaidai organizuoti,
  • spausdintuvas padėkos raštams spausdinti.

PRIEMONĖS VYKDYMO BIUDŽETAS

Išlaidų pavadinimas

Turimos lėšos, €

Iš kitų remėjų prašomos lėšos (€)

Iš Širvintų rajono savivaldybės prašomos lėšos (€)

Darbo užmokestis

 

 

0

Socialinio draudimo įnašai

 

 

0

Mityba

 

 

0

Transportas (nuoma, transporto bilietų apmokėjimas)

 

 

0

Kopijavimo, leidybos, pristatymo visuomenei išlaidos

 

 

150

Paslaugų, susijusių su priemone, pirkimas

 

 

0

Mažaverčių priemonių ir reikmenų įsigijimas

 

200

 

 

220

Kitos su priemonės įgyvendinimu susijusios išlaidos

 

 

 

330

Mažavertės priemonės ir reikmenys

Eil.

Nr.

Priemonės pavadinimas

Skaičius, vnt.

Lėšos, €

1

Šiaurietiškos ėjimo lazdos

10

200

2

Paplūdymio, tinklinio kamuoliai

2

90

3

Krepšinio kamuoliai

1

50

4

Teniso kamuoliukai, šokdynės ir kt.

 

80

 

Iš viso:

 

420

Apdovanojimai ir kitos priemonės projekto įgyvendinimui

Eil.

Nr.

Renginio pavadinimas

Kanceliarinės prekės ir kt.

Lėšos, €

1

Aktyvaus judėjimo diena „Judėk ir tobulėk“

 

120 padėkos raštų, 15 medalių

60

2

Judėjimo savaitė:

  • bėgimas aplink marias;
  • badmintono varžybos;
  • krepšinio varžybos;
  • tinklinio varžybos.

 

 

150 padėkos raštų, 22 medaliai

70

3

Sporto varžybos mokiniams ir jų  tėvams „Sportuoja visa šeima“.

50 padėkos raštų, asmeninės dovanėlės

100

4

Alkoholio, tabako ir kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo prevencijos programos vykdymas

Žirklės, klijai, popierius, spalvotas popierius, kamštinė lenta projekto reklamai, kasetės į kopijavimo aparatą, lipni juostelė, sąvaržėlės ir kt.

 

 

100

 

Iš viso:

 

330

 

 

 

Projekto veiklos

Aktyvaus judėjimo diena gimnazijoje – estafetinis bėgimas

Pirmąjį spalio šeštadienį Lietuvoje švenčiama Kūno kultūros ir sporto diena. Šią dieną Lietuvoje organizuojami sporto renginiai, į kuriuos stengiamasi įtraukti visus. Fizinis aktyvumas yra būtinas sveikos gyvensenos veiksnys, o sveikame kūne – ir sveika siela!

Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazija aktyvaus judėjimo dieną nusprendė paminėti spalio 12-ąją. Penktadienį, po 4 pamokų, gimnazistai nekantriai būriavosi šalia gimnazijos esančiame stadione.  Čia susirinkusius moksleivius sveikino gimnazijos direktorė Audronė Buzienė ir direktorės pavaduotoja ugdymui Stasė Vaškūnienė.

Sakoma, kad didis yra tas mokytojas, kuris savo darbu įrodo, ko moko. Mūsų mokyklos mokytojai – ne išimtis. Bėgimo rungtį pradėjo, garbės ratą stadione bėgo ir mokytojų komanda, kurią sudarė: gimnazijos direktorė Audronė Buzienė, Gražina Gudonienė, Lina Janickaitė, Ieva Vidauskienė, Arvydas Golcas, Romualdas Chmeliauskas bei Jūratė Griškevičienė. Padrąsinti pedagogų, bėgimo takeliuose pasirodė ir moksleiviai. Tiesa, nors gimnazistai buvo gerokai azartiškesni ir entuziastingesni, galiausiai nugalėjo draugystė. Juk svarbiausia –  ne nugalėti, o dalyvauti ir gerai praleisti laiką.

Aktyvaus judėjimo diena – puiki proga prisiminti, kodėl nuolatinis judėjimas yra neatsiejama pilnaverčio gyvenimo dalis, taip pat įsitikinti, kad sportuoti kartu visada smagiau, nes taip ugdomas mūsų bendruomeniškumo jausmas.

IVc Karolina Jočytė

Nuotraukų autorė Rugilė Petuškaitė IIc

 

 

 


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujausi įrašai
Archyvai