Balandžio 25 dieną III-IV klasių mokiniai, kurie mokosi fizikos išplėstiniu kursu, ir jų mokytojos Stasė Vaškūnienė ir Diana Lesutienė suplanavo kitokią mokomąją-pažintinę veiklą ir išvyko į Vilnių.
Pirmoji „pamoka“ vyko Fizinių ir technologinių mokslų centre. Vilniaus universiteto teorinės fizikos ir astronomijos instituto dėstytojas dr. Egidijus Norvaišas paskaitoje „Didysis sprogimas ir CERN Didysis hadronų greitintuvas” labai įdomiai ir mokiniams suprantamai papasakojo: iš kur atsirado Visata, kas tas CERN, kas tie hadronai, kokia Visatos kilmė.
Po paskaitos Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto prodekanė Olga Rancova supažindino su studijų galimybėmis, studijų programomis, taip pat su studijų fizikos fakultete privalumais, puikiomis įsidarbinimo galimybėmis.
Antroji pamoka vyko Technikos ir energetikos muziejuje. Čia mokiniai pamatė originalius pirmosios Vilniaus miesto elektrinės įrenginius, susipažino su autentiška dar neseniai veikusios elektrinės įranga, pasivaikščiojo tarp garo turbinų, katilų, generatorių, kondensatorių ir sudėtingų vamzdynų.
Mokiniams ypač patiko interaktyviosios ekspozicijos „Mokslas ir technika vaikams”, nes čia gamtos mokslai pateikiami nesudėtingu, patraukliu ir visiems suprantamu būdu. O svarbiausia, mokiniai viską galėjo išbandyti patys: sumaišyti spalvas, išgauti garsus, sukurti žaibą, sujungti elektros grandinę. pasisverti mėnulyje ir išbandyti daug smagių eksponatų, o kartu prisiminti fizikinius dėsnius ir pamatyti jų pritaikymo kasdienybėje pavyzdžius.
Parašykite komentarą