Kovo 10–16 dienomis gimnazijos fizikos mokytoja Diana Lesutienė dalyvavo Baltijos šalių mokytojų programos stažuotėje CERN (Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacija) šalia Ženevos Šveicarijoje.
Programos tikslas – padėti mokytojams įgyvendinti atnaujintas bendrojo ugdymo programas, supažindinant su moderniąja fizika ir jos poveikiu visuomenei.
Tikimasi, kad įgauta patirtis ir žinios padės mokytojams sėkmingai pritaikyti įgytas žinias diegiant atnaujintą bendrųjų programų turinį, sudominti moksleivius šiuolaikine fizika ir motyvuoti rinktis naujos kartos fizikos, inžinerijos ar informacinių technologijų profesijas.
Programos metu organizuotos paskaitos, pažintinės ir praktinės veiklos. Mokytojai plačiau susipažino su dalelių fizikos pasauliu, Higgso bozono atradimu, dalelių greitintuvų ir detektorių sandara ir veikimo principais, CERN atliekamais tyrimais. Stažuotės metu aplankėme svarbiausius objektus: SM18, CCC, SC, ATLAS, didžiausią įspūdį palikęs CMS detektorių, Duomenų centrą ir egzistencinių pasvarstymų sukėlusį antimedžiagos fabriką.. Turėjome unikalią galimybę nusileisti į beveik 100 m gylį prie Didžiojo hadronų greitintuvo (LHC) žiedo, patirti magnetinio lauko poveikį, vaizduojamą su sąvaržėlių grandine.
Stažuotės metu įgytos žinios ir patobulintos kompetencijos įgalins patobulinti ugdymo procesą, skatins mokinius domėtis mokslo naujovėmis, pasiekimais ir padės mokiniams planuoti savo karjerą, renkantis fizikos, inžinerijos, IT krypčių profesijas.
Lietuvos mokytojų stažuotė finansuota CERN-LT konsorciumo bei Lietuvos Vyriausybės lėšomis.