ŠIRVINTŲ LAURYNO STUOKOS-GUCEVIČIAUS GIMNAZIJA

„Tik patirtis mus moko vertinti gyvenimo gėrybes“ – rašė J. V. Gėtė. Naudodamasis galimybėmis, kurias tau suteikia gyvenimas, gali atrasti draugystę, užmegzti naujus ryšius, atsiskleisti kaip asmenybė ir įgauti naujų žinių. Gegužės 19–25 d. šeši gimnazijos mokiniai, lydimi Erasmus+ projekto “New people for Europe – new Europe for the world” koordinatorės Ievos Vidauskienės ir dailės mokytojos Jurgitos Krušinskaitės, vyko į Almelo miestą Olandijoje.

Kelionės metu kiekvienas iš mūsų atrado kažką naujo savyje, kituose ir pasaulyje. Gyvendami naujose šeimose, dirbdami tarptautinėse grupėse, bendraudami su vietiniais miesto žmonėmis, panaudojome savyje užslėptas savybes: komunikabilumą, nuoširdumą, smalsumą, lyderystę bei jautrumą. Visa tai nebūtų įmanoma be šalia buvusių/esančių draugų, kurie vieni kitus palaikė, motyvavo, įkvėpė ir suprato. Draugystė pražydo tarsi gėlės pavasarį. James Boswell yra pasakęs: „Negalima tiksliai nustatyti akimirkos kada atsiranda draugystė. Kaip indą pripildant lašas po lašo, pagaliau vienas lašas priverčia tekėti per viršų, taip ir mielaširdysčių sraute viena jų galiausiai perpildo širdį.”

Pasaulis yra apvalus, todėl vieta, atrodanti lyg pabaiga, gali būti tik visko pradžia. Gyvendami Nyderlanduose mes susipažinome su kitoniška kultūra, išmokiusia būti tolerantiškais, atvirais naujoms galimybėms bei dėkingiems.

Patirtis pakaitalo neturi. Ši kelionė mus privertė į gyvenimą pažvelgti kitomis akimis, vertinti mus supantį pasaulį, džiaugtis kiekviena akimirka. Nei viena perskaityta knyga, nei vienas peržiūrėtas filmas negali prilygti tam, ką suteikia kelių dienų išvyka kartu su artimais draugais naujų žmonių būryje. Geriausia mokytoja – patirtis.

Austėja Lebedinskaitė, Samanta Vaidakaitė IIb klasė