ŠIRVINTŲ LAURYNO STUOKOS-GUCEVIČIAUS GIMNAZIJA

„Kas, jeigu ne mes, ginsime Lietuvą“

Tai žodžiai, kuriuos kartojo Aurimas Pušklevičius susitikime su gimnazistais gegužės 15 d. Aurimas – buvęs mūsų mokinys, Mokinių tarybos pirmininkas, aktyvus gimnazijos renginių dalyvis. Baigus studijas, nesuviliojo Aurimo kabinetinis darbas ir geros pajamos. Vaikinas pasirinko – Lietuvos kariuomenę! Šiuo metu jis tarnauja Mechanizuotoje pėstininkų brigadoje „Geležinis vilkas“. Susitikimo metu Aurimas papasakojo, kaip pateko į Lietuvos kariuomenę, apie kasdienius iššūkius, apie norą tobulėti, apie karines pratybas, nenuspėjamus savaitgalius, atostogas ir laisvalaikį.


Susitikimas su buvusia gimnaziste Indre Gedrimaite

Projektas „Mokinys – mokiniui“  kovo 25 d. organizavo susitikimą su buvusia mokine Indre Gedrimaite. Susitikimo temą „Iš Širvintų į Kubą – ką veikti pakeliui?“ pasiūlė Indrė. Ji trumpai papasakojo apie mokslus gimnazijoje ir studijas ISM universitete. Akcentavo, kad labai svarbu yra komandinis darbas ir visur dalyvauti. Indrė savo pavyzdžiu įrodė, kad gerai suplanavus savo laiką, galima ir studijuoti universitete, ir vasaromis užsidirbti pinigų, ir po to  aplankyti Niujorką, Vašingtoną, Čikagą, San Franciską, Los Andželą, Las Vegasą, Majamį, Bahamų salas, Torontą, Monrealį, Calgarį, Vankuverį ir … rojaus šalį – Kubą. Ir tam nereikia turėti daug pinigų, tik reikia mokėti juos skaičiuoti!

Projekto „Mokinys – mokiniui“ informacija


2019 metų sausio 29 dieną grupė vyresnių klasių mokinių, mokytojos Renata Dikčiūtė, Loreta Skardžiuvienė susitiko su gimnazijos alumne, VU medicinos fakulteto odontologijos rezidente Ieva Buzyte. Buvusi gimnazistė pasakojo apie studijas LSMU ir VU, dalinosi savo mintimis apie tai, kaip siekti išsikeltų tikslų, sėkmingai pasirinkti profesiją. Susitikime nuskambėjo šilti ir jautrūs Ievos žodžiai apie mokyklą ir mokytojus.

Aš galiu daugiau!

Tai žodžiai, kuriuos nuolat kartoja gruodžio 10 d. gimnazijoje viešėjusi UAB „Ekmeta“ direktorė Lilija Serekpajevienė. Paprašyta papasakoti apie save, ji teigia: „Su šia mokykla susijęs visas mano gyvenimas. Dar nelankiau mokyklos, o jau bėgiojau jos koridoriais, nes mano mama buvo mokytoja. Nuo 1 iki 12 kl. čia mokiausi. Negaliu patikėti, kad praėjo 25 metai po baigimo. Vėliau šioje mokykloje ne vienerius metus teko ragauti mokytojos ir bibliotekininkės duonos. Dabar nuolat tenka užsukti vaikų reikalais, nes juos turiu tris, tad juokiuosi, kad nuolat kartoju gimnazijos kursą...Dabar jau eina devinti metai, kai esu UAB direktorė ir dirbam kartu su savo nedidele, bet puikia komanda. Su gimnazija dabar mane sieja ir darbo reikalai.“

Pasidalijusi savo svajonėmis, tikslais, nuveiktais darbais ir kasdienybe, Lilija į pokalbį įtraukė visus susitikimo dalyvius, kurie uždavė klausimus pašnekovei ir pasidalijo savo svajonėmis. Susitikimas buvo jaukus ir šiltas, o kiekvienas dalyvavęs gavo dovanų.

Dėkojame Lilijai už kartu praleistą valandą!


Susitikimas su Gintare Bernotaite
Lapkričio 23 d. gimnazijoje lankėsi jau daug metų gimnazijos neaplenkianti, prieš devynerius metus ją baigusi - Gintarė Bernotaitė. Kaip visada, žodžių  neieškanti Gintarė trumpai pristatė SEB banko istoriją, parodė porą reklaminių vaizdo siužetų, su mokiniais praktiškai išbandė „Scrum“ procesą.

Linkime Gintarei sėkmės ir viliamės, kad tai ne paskutinis susitikimas.


 

 

 


Susitikimas su Ernestu Napriu

 

Lapkričio 21 d. gimnazijoje lankėsi buvęs mokinys, UAB „15min“ verslo žurnalistas Ernestas Naprys, kuris apie save sako: „2009 m. Vilniaus universitete baigiau Verslo informacijos vadybą, ankstesnę patirtį sėmiausi „Verslo žiniose“, taip pat viešųjų ryšių srityje, „Sodroje“ sukauptas darbo stažas viršija 11 metų, tad du trečdaliai potencialo dar priešakyje. Rašau apie finansus, verslą, ekonomiką, mokau atsakingos elgsenos su pinigais. 2018-aisiais Lietuvos žurnalistų sąjungos buvau pripažintas nugalėtoju Metų žurnalisto kategorijoje, už publikacijas apie Europos Sąjungos pinigų panaudojimą.“ Susitikimo metu Ernestas pasidalino savo žiniomis ir asmenine patirtimi apie bitkoinus, jų „kasimo“ procesą, apie investavimą į kriptovaliutas, papasakojo apie žurnalisto darbą. Visi laukė atsakymo į klausimą: kaip uždirbti milijoną? Atsakymas buvo aiškus – etiškas ir sąžiningas investavimas.

Projekto „Mokinys – mokiniui“ informacija

 

 


Susitikimas su Grair Simonian

 

Projektas „Mokinys – mokiniui“ ir toliau į gimnaziją kviečia buvusius mokinius. Lapkričio 20 d. gimnazijoje vyko susitikimas su buvusiu mokiniu Grair Simonian, kuris yra baigęs VGTU biomechanikos studijas. Šiuo metu jis vadovauja klinikai, dirba komandoje su gydytojais-traumatologais, reabilitologais.  Svečias papasakojo apie savo darbo specifiką, parodė ortopedinės technikos pavyzdžių.

Projekto „Mokinys – mokiniui“ informacija


Sėkmė, išradimai ir ... gyvenimas

Lapkričio 14 d. gimnazijoje lankėsi buvęs mūsų mokyklos XIX laidos abiturientas, jau daugiau kaip ketvirtį amžiaus aukštąsias technologijas kuriančios grupės EKSMA prezidentas, Vilniaus universiteto tarybos pirmininkas, VU alumnas, baigęs Fizikos fakultetą, 30 patentų autorius - Rimantas Kraujalis. Svečias tris valandas skyrė susitikimams su gimnazistais, kurių metu dalijosi savo patirtimi apie fizikos mokslą, kalbėjo apie vertybes, svajones, išsilavinimo svarbą, kiek reikia mokytis, kad taptum konkurencingu ir laimingu, tikrus ir „netikrus“ pranašus, apie verslumą arba gebėjimą būti savo ateities tvarkytoju, kam ir kodėl mokomės, kaip mokytis tos...

Labai džiaugiamės ir dėkojame už dovanas fizikos kabinetui ir Adam Smith knygą „Tautų turtas“.

Projekto „Mokinys – mokiniui“ informacija


Dovana gimnazijos bibliotekai

60-osios laidos abiturientės Justinos Kapeckaitės dovana gimnazijos bibliotekai – knyga „The Sign“ (A Novel).

Džiaugiamės, dėkojame ir linkime Justinai sėkmės.


 

„Menas būti“ – menas gyventi, o ne egzistuoti

Spalio 22 d. gimnazijoje vyko susitikimas su buvusia mokine Ingrida Danyte, kuri šiuo metu Vilniaus universitete studijuoja psichologiją ir Londono institute – kūno judesio terapiją. Ingridai, baigus  matematikos ir informatikos studijas VU, pasidarė labai nuobodu ir ji nusprendė geriau pažinti save bei pažadinti savo vidinę kūno išmintį. Šis susitikimas buvo visiškai kitoks nei mes esame įpratę. Ingrida pasiūlė visiems pabūti kitaip: pagulėti, pakvėpuoti, padėkoti savo kūnui, kūnu pajusti rankas ir rankomis pajusti kūną, pabūti tyloje: girdėti garsus ir justi pėdas, girdėti garsus ir justi rankas, girdėti garsus ir justi savo stuburą, o nepaleidžiantiems telefonų iš rankų – girdėti garsus ir pamatyti vaizdą telefone. Viso susitikimo metu Ingrida „ėjo į patyrimą“, o ne dalinosi informacija. Gimnazistams tai buvo nauja ir netikėta.

Tai buvo projekto „Mokinys – mokiniui“ veikla, kai buvę mokiniai dalinasi savo žiniomis ir patirtimi su esamais gimnazistais.

Projekto „Mokinys – mokiniui“ informacija


Mokyklos buvusių mokinių galerija „Drąsinkime ateitį“

Reikėjo berniukui padangių gilių...

Nenoriu dirbti ofise. Noriu pakeliauti. Noriu lankstaus darbo grafiko ir solidaus darbo užmokesčio. Noriu gražiausio vaizdo pro ofiso langą... Apie tai ir daugelį kitų dalykų svajoja kiekvienas žmogus. Ir ši svajonė gali išsipildyti, jeigu labai to norite arba norite kitiems įrodyti, kad galite tai pasiekti. Gyvas to pavyzdys — gegužės 9 d. gimnazijoje apsilankęs ir su mokiniais susitikęs Aurimas Pukanasis. Tai — VGTU universitete piloto profesiją įgijęs, buvęs mūsų gimnazistas, o dabar — lietuviškų avialinijų „Small Planet Airlines“, Airbus A320 pilotas.

Susitikimo metu Aurimas prisipažino, kad tapti pilotu norėjo dar mokyklos suole. Gerai jį pažinojusiems draugams nebuvo staigmena, kai sužinojo, kur jis įstojo ir ką studijuoja. Aurimas papasakojo apie tai, ko reikia norint būti pilotu, kaip juo tapti, kaip skrenda lėktuvas ir dar daug kitų įdomybių.

Projekto „Drąsinkime ateitį“ informacija


 

Fotografijų parodos ,,Mes – Gyvi“ atidarymas

Igno Šeiniaus viešojoje bibliotekoje vyko kraštiečio Simo Glumbako pirmasis autorinis fotografijų parodos atidarymas.

„Mano vardas Simas. Daug kam aš esu draugas, kai kam sūnus, kai kam žentas, kai kam vyras, kitiems eilinis nepažįstamasis. Mes visi esam kažkam kažkas, tačiau kiekvienas esam žmogus. Kiekvienas esam unikalus savo savybėmis ir savo istorija. Taip pat ir aš. Tačiau nepristatinėsiu savo unikalumo. Vietoje to, pasistengsiu atskleisti savo požiūrį į mus supančią aplinką. Pasistengsiu, kad praregėtumėte mano akimis“, – tokiais žodžiais save apibūdina fotografas.

Ir mes visi galime tam pritarti. Jo žodžiuose alsuoja tiesa apie kiekvieno iš mūsų prigimtį, būtį ir egzistavimą. Ar mes iš tiesų Simo Glumbako fotografijose galime pamatyti taip, kaip mato pats autorius? O gal vis tik mes galime pamatyti ir dar daugiau, kažko tokio kas artima būtent mums, kiekvienam atskirai.

Simo Glumbako fotografijos turi savo istoriją, kiekviena kažką pasakoja tik reikia sustoti, atidžiau pasižiūrėti ir tikiu, tikrai pamatysime, tai, ko nematėme ir pajusime tai, ko nepajutome, kaip apie tai pasakė pats nuotraukų autorius.

Fotografijų autorių pasveikinti ir pasidžiaugti jo darbais susirinko visas būrys artimųjų. Negalėjau nepastebėti kokiu kuklumu ir paprastumu, ir nuoširdumu šviečia Simo veidas, toks pat paslaptingas, kaip ir kiekviena jo padaryta nuotrauka.

Smagu, kad mūsų kraštietis Simas Glumbakas padovanojo mūsų visų akims, širdžiai ir sielai dalį savęs – perteikdamas tai  nuotraukose, su tikra ir iškalbinga istorija.

Fotografijų paroda „Mes – Gyvi“ Igno Šeiniaus viešojoje bibliotekoje bus eksponuojama iki birželio 1 d. Maloniai kviečiame apsilankyti ir apžiūrėti, pasidžiaugti jauno fotografo darbais, nes kai mūsų nuoširdus džiaugsmas paliečia kitą žmogų, gera ir jam ir mums patiems.

Širvintų r. sav. Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos informacija


„Auksinės minutės“

Sausio 29-31 dienomis ši nuostabi komanda dirbs mūsų gimnazijoje.  Labai didžiuojamės ir džiaugiamės mūsų buvusios mokinės Elijos Januškevičiūtės iniciatyva!


 

Susitikimas su Donatu Lučiūnu
Lapkričio 24 d. su gimnazistais susitiko buvęs mokinys, MB „Tvirtas baitas“ / toughlex vienas iš įkūrėjų Donatas Lučiūnas.


 

Susitikimas su Simonu Lisausku

 

Lapkričio 23 d. IIa ir IId klasių ekonomikos pamokose dalyvavo buvęs gimnazijos mokinys Simonas Lisauskas, AB „Lietuvos draudimas“ Pietų regiono vadovas.
Mokiniams papasakojo apie draudimą, teikiamas paslaugas ir kokios perspektyvos laukia ateityje. Papasakojo apie pramonės revoliuciją, supažindino, kokios specialybės ateityje gali visiškai išnykti.


 

Susitikimas su Tadu Vidmantu